Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XIII

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 12-16 kwietnia 2011.

 1. W dniu 12 kwietnia grzywną w wysokości 200 zł ukarany został mieszkaniec Śremu, który nie stosował się do obowiązków spoczywających na właścicielu psa.

 2. W dniu 12 kwietnia grzywną w wysokości 200 zł ukarana została mieszkanka Śremu, która nie przestrzegając obowiązków ciążących na właścicielu psa, tj. wyprowadzała go luzem na ul. Stary Rynek.

 3. W dniu 12 kwietnia około godziny 19:35 patrol Straży Miejskiej interweniował na ul. Łazienkowej, na zgłoszenie właścicieli prowadzących tam działalność gospodarczą a którzy skarżyli się na powtarzające się przypadki dewastacji mienia dokonywane w godzinach wieczornych przez młodych ludzi. W wyniku podjętych działań zatrzymano 8 osób w wieku 13 – 16 lat. W związku z podejrzeniem kradzieży dokonanej przez niektórych z nich, na miejsce wezwano również patrol Policji. Następnie przewieziono na Komendę Policji, gdzie podjęto dalsze czynności służbowe.

 4. W dniu 13 kwietnia około godz. 14:40 operator systemu monitorowania miasta ujawnił grupę trzech osób spożywającą alkohol w miejscu publicznym tj. pod Mostem 23 Stycznia. Informację przekazano do patrolu. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch mieszkańców Książa Wielkopolskiego oraz mieszkańca Niesłabina. Amatorami piwa okazali się uczniowie jednej ze śremskich szkół ponadgimnazjalnych, wracający ze szkoły do domu.

 5. W dniu 14 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 59-letni kierowca, który swój pojazd pozostawił na terenie zielonym przy ul. Chopina.

 6. W dniu 15 kwietnia około godziny 11:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o dewastacji terenu stadionu przy ul. Zamenhofa. W wyniku podjętej interwencji schwytano dwóch sprawców: 14-letnią uczennicę Gimnazjum Nr 1 oraz 17-letniego ucznia Gimnazjum Nr 2. Nieletnich przewieziono do siedziby Straży, gdzie następnie wezwano rodziców sprawców, celem odebrania podopiecznych. Ponadto 17 latka ukarano grzywną w wysokości 500 zł w związku z popełnionym w/w wykroczeniem.

 7. W dniu 15 kwietnia około godziny 21:55 Dyżurny Straży Miejskiej przyjął telefonicznie zgłoszenie od nietrzeźwego mężczyzny, który poinformował, że w Nochowie przy budynku Hostelu na chodniku leży nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce wezwano Lekarza Pogotowia Ratunkowego. Mężczyznę przewieziono do szpitala celem poddaniu obserwacji stanu zdrowia.

 8. W dniu 15 kwietnia grzywnami w wysokości 300 zł oraz 1 punktem karnym każdy ukarani zostali 56 letni oraz 41 letni kierowcy, którzy swoje pojazdy pozostawili w obrębie skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Mickiewicza.

 9. W dniu 15 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarany został mieszkaniec Śremu, który swój pojazd pozostawił na polu wyłączonym z ruchu na Placu 20 Października w obrębie skrzyżowania z ul. Poznańską.

 10. W dniu 15 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł oraz 5 punktami karnymi ukarany został 45-letni mieszkaniec Śremu, który zawracał na drodze jednokierunkowej na ul. Akacjowej.

 11. W dniu 16 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarany został kierowca, który swym pojazdem zablokował wjazd do garażu zgłaszającego przy ul. Komorowskiego.

 12. W dniu 16 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 19-letni mieszkaniec Śremu, który spożywał alkohol w miejscu publicznym tj. pod Mostem 23 Stycznia.

 13. W dniu 16 kwietnia grzywną w wysokości 250 zł ukarany został 28-letni mieszkaniec Śremu, który używał słów wulgarnych w miejscu publicznym tj. pod Mostem 23 Stycznia.

 14. W dniu 16 kwietnia Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał o godz. 0.10 zgłoszenie o podejrzanie zachowującej się grupie osób na ul. Chłapowskiego. Informację przekazano do patrolu. Po obserwacji grupy mężczyzn zaobserwowano, jak jeden z nich chwyta kosz na odpady, a następnie zrzuca go ze schodów. W związku z tym podjęto interwencję, uchwycono sprawcę, który zaczął uciekać na widok patrolu, stosując przy tym środek przymusu w postaci kajdanek 20-letniego mieszkańca Lubonia przewieziono na Komendę Straży Miejskiej, gdzie ukarany został grzywną w wysokości 500 zł za w/w wykroczenie.

  Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun