Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XV

Interwencje Straży Miejskiej w okresie od 27 kwietnia do 10 maja 2011.

 1. W dniu 27 kwietnia Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym przy ul. Wojska Polskiego. W wyniku podjętej interwencji, w związku z popełnionym wykroczeniem grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch młodych mężczyzn, 25 i 26 letnich mieszkańców Śremu.

 2. W dniu 28 kwietnia około godziny 14:00 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o biegającym po ulicy Wschodniej młodym psie. Psa doprowadzono do kojca Straży Miejskiej, skąd został odebrany i przewieziony do Schroniska dla zwierząt w Gaju.

 3. W dniu 28 kwietnia grzywną w wysokości 200 zł ukarano 34-letniego kierowcę pojazdu marki Ford, który nie zastosował się do znaku B-2 „zakaz wjazdu” na ul. Okulickiego.

 4. W dniu 28 kwietnia grzywną w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi ukarany został 29-letni mieszkaniec Śremu, który ulicą Kościuszki poruszał się „pod prąd”.

 5. W dniu 29 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 18-letni mieszkaniec Kalej, który jechał rowerem nieposiadającym podstawowego wyposażenia tj. hamulców, oznakowania oraz oświetlenia.

 6. W dniu 29 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch kierowców, którzy swoje pojazdy pozostawili w zakazie parkowania na ul. Kościuszki.

 7. W dniu 29 kwietnia grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 46-letnia mieszkanka Śremu, która swój pojazd pozostawiła poza miejscem wyznaczonym w strefie zamieszkania tj. na alejce w Parku im. Powstańców Wlkp.

 8. W dniu 30 kwietnia Dyżurny Straży Miejskiej około godziny 13:15 oraz 13:40 otrzymał zgłoszenia o biegającym luzem bezpańskim psie przy ul. Roweckiego 4 oraz w Niesłabinie. Psy przetransportowano do kojców Straży Miejskiej.

 9. W dniu 2 maja grzywną w wysokości 500 zł ukarano 46-letniego mieszkańca Książa Wielkopolskiego, który nie posiadając odpowiednich uprawnień zaparkował swój pojazd na miejscu dla osoby niepełnosprawnej.

 10. W dniu 2 maja interweniowano na ul. Gierymskiego, gdzie grupa 3 nieletnich zakłócała spokój mieszkańcom poprzez granie w piłkę na objętym zakazem skwerze. W wyniku podjętych działań przeprowadzono rozmowę z nieletnimi, oraz pouczono o zakazie gry w danym miejscu.

 11. W dniu 3 maja grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano 42, 22 oraz 28 letnich mieszkańców Śremu, którzy spożywali alkohol na klatce schodowej budynku przy ul. Okulickiego 12.
 12. W dniu 4  maja około godziny 9:40 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o biegającym luzem psie po ul. Żurawiej. W wyniku podjętej interwencji psa przetransportowano do Schroniska dla Zwierząt w Gaju. Około godziny 20:00 Dyżurny otrzymał telefon od właścicielki psa, która poszukiwała swego pupila, została poinformowana o miejscu przebywania psa.
 13. W dniu 4 maja około godziny 20:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy młodzieży spożywającej alkohol oraz zakłócającej spokój na klatce schodowej przy ul. Chopina 4. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł ukarano jedną osobę spożywającą alkohol.
 14. W dniu 5 maja około godziny 18:10 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o grupie osób spożywających alkohol przy ul. Komorowskiego 1. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano 3 mieszkańców Śremu.
 15. W dniu 5 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 21-letni mieszkaniec Śremu, który kierował rowerem nieposiadającym podstawowego wyposażenia.
 16. W dniu 6 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 28-letni mieszkaniec Śremu, który kierował rowerem nieposiadającym podstawowego wyposażenia.
 17. W dniu 6 maja Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Kosynierów odnośnie dzieci grających w piłkę w miejscu bezpośrednio przylegającym do jezdni. Jak poinformowała zgłaszająca dzieci te stwarzają zagrożenie dla ruchu drogowego. W wyniku podjętej interwencji przeprowadzono pouczającą rozmowę z grupą dzieci oraz ich rodzicami na temat zachowania ostrożności przy grach i zabawach w pobliżu dróg.
 18. W dniu 7 maja grzywną w wysokości 250 zł ukarany został 32-letni mieszkaniec Dolska, który nie zastosował się do znaku B-21 „zakaz skrętu w lewo” na ul. Kościuszki.
 19. W dniu 7 maja Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o podrzuceniu śmieci pod kontenery przy sklepie Galeria PSS, oraz ich częściowym spaleniu. W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono właściciela sklepu, z którego pochodziły odpady. Za powyższe na sprawcę nałożono grzywnę.
 20. W dniu 8 maja na polecenie Dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ul. Młyńską, gdzie córka zgłaszającej została pogryziona przez psa. Zgłaszającą poinformowano o dalszej procedurze w sprawie pogryzienia, natomiast 60-letniego właściciela psa ukarano grzywną w wysokości 200 zł w związku z niezastosowaniem środków ostrożności przy trzymaniu psa. Na wysokość grzywny wpływ miały również inne uchybienia zarzucone właścicielowi psa.
 21. W dniu 9 maja grzywną w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi ukarano 42-letnia mieszkankę Śremu, która nie zastosowała się do znaku zakazu wjazdu na ul. Rzeźnickiej.
 22. W dniu 9 maja grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Kościuszki.
 23. W dniu 9 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 30-letni mieszkaniec Międzychodu, który swój pojazd pozostawił w zakazie zatrzymywania się na Placu 20 Października.
 24. W dniu 10 maja około godziny 18:30 interweniowano na ul. Modrzewskiego, gdzie jeden z mieszkańców zakłócał spokój poprzez zbyt głośne puszczanie muzyki. Sprawcę wykroczenia pouczono na okoliczności zdarzenia.
 25. W dniu 10 maja grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch rowerzystów, którzy przejechali rowerami przez przejście dla pieszych.
 26. W dniu 10 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 33-letni kierowca pojazdu marki Opel, który nie zastosował się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Kościuszki.
 27. W dniu 10 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 38-letnia mieszkanka Śremu, która nie zastosowała się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na Placu 20 Października.
 28. W dniu 10 maja grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano 4 mieszkańców Śremu w wieku od 22 do 24 lat, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym w Parku im. Powstańców Wielkopolskich.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.


Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun