Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Festiwalowo w Śremie

Śpiew, malarstwo, teatr oraz taniec rządziły Śremem w tym tygodniu. A to za sprawą trwającego od poniedziałku XX edycji Śremsongu. W tym roku przybrał on formę festiwalową.

Oprócz corocznego przeglądu piosenki religijnej odbyły się warsztaty malarskie i wokalne, koncerty, spektakl taneczny oraz przegląd teatrów.  W pierwszym dniu na scenie Bazaru występowały dzieci z przedszkoli. W tym dniu nie obradowało jury, każdy występ został wyróżniony. Wystąpiło 13 podmiotów artystycznych głównie ze Śremu, ale także z innych miejscowości.

We wtorek i środę swój czas mieli uczestnicy ze szkół podstawowych. Na scenie zaprezentowało się 30 wykonawców, grup oraz chórów. Gdy uczniowie śpiewali, na Rynku odbywały się warsztaty malarskie, których hasłem przewodnim było „Przekroczyć próg nadziei”. 1 czerwca o 19:00 odbył się wyjątkowy poetycko-muzyczny spektakl „Z obłoków na ziemię” z tekstami m.in. ks. Jana Twardowskiego, Jana Pawła II w wykonaniu Jana Nowickiego. Wspólnie z aktorem wystąpili muzycy: Marek Stryszowski (saksofony, flet prosty, śpiew), Cezary Chmiel (syntezatory) oraz Krzysztof Bodzoń (kontrabas elektryczny). Tematem tego spektaklu była rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze.

2 i 3 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie Joanna Janiak poprowadziła warsztaty wokalne. W czwartek w Bazarze wystąpili gimnazjaliści, natomiast w piątek uczniowie szkół średnich oraz studenci. W piątek odbył się również przegląd teatrów w Kinoteatrze Słonko. Wykonawcy mieli za zadanie zinterpretować temat: „Przekroczyć próg nadziei”, taki sam jak uczestnicy warsztatów malarskich. Był to 99 dzień zmagań konkursowych podczas 20 lat Śremsongu. O 18:00 odbył się koncert podsumowujący XX-lecie przeglądu. Wystąpili uczestnicy warsztatów muzycznych oraz laureaci tegorocznego konkursu. Podziękowano sponsorom, organizatorom, partnerom oraz nagrodzono laureatów Śremsongu.

Na zakończenie festiwalu na Rynku kilka chwil po 21:00 Polski Teatr Tańca z Poznania przygotował spektakl o nazwie obrazu Pietera Bruegla  ”Walka karnawału z postem”. Niezwykłe widowisko przyciągnęło dużą rzeszę mieszkańców. Reżyserem spektaklu jest Ewa Wycichowska.

„Znakiem ludzkiego losu staje się prawo do wyboru, droga w tym samym stopniu nasycona wolnością co zniewoleniem, prawdą i ułudą, pięknem i brzydotą, szczęściem i cierpieniem. To droga z siedmioma zakrętami, siedmioma grzechami głównymi, siedmioma prostymi prawdami, które są nami i którymi my jesteśmy.”

Polski Teatr Tańca

Piotr Szalony

[nggallery id=168]

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun