Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Dziki parking przy Grunwaldzkiej

Jak pisze zbulwersowany czytelnik naszego portalu, na ul. Grunwaldzkiej w niedziele ok. 15:00 urządzany jest dziki parking na terenach zielonych.

Od pewnego czasu zapowiadana jest budowa kościoła w Parku Odlewnika, który będzie należeć do parafii pw. Św. Ducha w Śremie. W związku z tym na terenie przyszłej świątyni co niedzielę odprawiana jest Msza Święta. Samochody parafian niestety pozastawiane są na terenie zieleni.

Kosztem budowy kościoła będzie zapewne wycinka istniejących tam drzew. Obecny kościół parafialny położony jest poza obszarem parafii, jednakże planowany również na niej nie będzie. Czy w mieście potrzebny jest kolejny kościół?

Tagi:

10 komentarze

 1. niezależny pisze:

  kolejny wychowanek wyborczej…
  Z zielenią to się zgodzę – niech parkują w innych miejscach a nie na trawie. Choć z drugiej strony każdego dnia depcze się trawę (np. wychodząc z psem), więc tego powinni też zabronić. Co do budowy kościoła w parku – podoba mi się taka inicjatywa, chociaż w zamian powinny być posadzone kolejne drzewa (tak jak w Poznaniu za ilość wydzielanych spalin). Jednakże czy kolejny kościół potrzebny? Czemuż by nie. Buduje się wiele innych niepotrzebnych rzeczy i jest w porządku, ale jak kościół dla wiernych to już źle. Wkurza mnie takie . Niech będą mieli wierni jeszcze jeden kościół – uszanujmy ich wiarę.

 2. Taca pisze:

  Wszyscy dadzą na tace i zrobią parking.

 3. obserwator pisze:

  „Szanuj bliźniego swego jak siebie samego” tej zasady nie musisz przestrzegać kiedy jesteś już z nimi ;)

 4. ........ pisze:

  No niestety jest coraz więcej samochodów a parkingów nie przybywa . wybudują kościół to parking też będzie.

 5. OzzMaster pisze:

  Pytanie tylko po jaką ten kościół ? I to w dodatku w takim miejscu. Wytną połowę parku, tylko po to by postawić kolejny Dom Boży. Jestem absolutnie przeciwny budowy tego kościoła.

 6. Konstancjusz pisze:

  To nie jest „kolejny kościół” jak tu co niektórzy piszą, tylko kościół ZAMIAST obecnego kościoła Ducha Świętego, który, jak być może nie wiecie, nie stoi na terenie parafii. I w tym tkwi cały problem. Obecny kościół Ducha stojący przy moście nad Wartą będzie albo zlikwidowany albo przejęty przez Farę (słyszałem o tej właśnie drugiej opcji). Także, nie należy traktować kościoła w parku jako kolejnego. Inną kwestią jest lokalizacja. Tutaj także uważam że nie jest ona szczęśliwa – w parku? Tylko drzewa poniszczą, a jest tyle miejsca po drugiej stronie drogi. Tak czy inaczej ten kościół jest potrzebny.

 7. kaaaaaaaa pisze:

  Dlaczego komentarza nie moge dodac?

 8. kaka pisze:

  dlaczego komenta nie moge dodac?

 9. ht pisze:

  To chyba nie jest już park tylko teren należący do Kościoła. Przecież tu był zawsze cmentarz i na terenie tego cmentarza ma być zbudowany kościół. A komu to przeszkadza? Samochody, owszem nie powinny parkować na terenach zielonych ale to już jest inna sprawa.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun