Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XVI

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 11 – 24 maja 2011.

1. W dniach od 10 do 12 maja grzywną w wysokości od 50 do 100 zł każdy ukarano kilkunastu rowerzystów, którzy prowadzili pojazdy niewyposażone w podstawowe wymagane elementy wyposażenia typu oświetlenie przednie lub tylne, bądź przejeżdżali przez przejście dla pieszych w miejscu zabronionym.

2. W dniu 11 maja grzywną w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi ukarano 55-letniego mieszkańca Śremu, który nie zastosował się do znaku B-2 „zakaz wjazdu” na Placu 20 Października.

3. W dniu 11 maja grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny każdy ukarano 26 i 31 letniego mieszkańca Śremu, którzy nie zastosowali się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Kościuszki.

4. W dniu 12 maja grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym ukarany został 23-letni mieszkaniec Śremu, który swój pojazd pozostawił na polu wyłączonym z ruchu na Placu 20 Października.

5. W dniu 12 maja grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym ukarana została 48-letnia mieszkanka Śremu, która nie zastosowała się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Kościuszki.

6. W dniu 12 maja grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym ukarano 43-letnią mieszkankę Śremu, która swój pojazd pozostawiła na polu wyłączonym z ruchu na Placu 20 Października.

7.  W dniu 13 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarano mieszkańca Śremu, który swój pojazd pozostawił na terenie zielonym przy skrzyżowaniu ul. Roweckiego z ul. Staszica.

8.  W dniu 13 maja interweniowano na Moście 23 Stycznia, gdzie pracownicy firmy remontującej nawierzchnię mostu zaparkowali swój pojazd na chodniku, w sposób utrudniający przejście pieszym. Kierowcę pouczono oraz nakazano przestawienie pojazdu.

9.  W dniu 14 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili kontrolę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na Promenadzie. W wyniku kontroli stwierdzono kilkanaście suchych, zwisających z drzew gałęzi, które stwarzały zagrożenie dla osób przebywających na placu zabaw oraz Promenadzie. Informację o stanie zagrożenia przekazano do Urzędu Miejskiego.

10. W dniu 14 maja interweniowano na ul. Przemysłowej, gdzie grupa mężczyzn spożywała alkohol. Na miejscu interwencji zastano dwie osoby, z których jedna spożywała alkohol. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyznę ukarano grzywną w wysokości 100 zł.

11.  W dniu 16 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarano 21-letnią mieszkankę Śremu, która swoim pojazdem marki BMW zastawiła bramę wjazdową na ul. Franciszkańskiej.

12.  W dniu 16 maja interweniowano na ul. Mickiewicza, gdzie grupa trzech mężczyzn spożywała alkohol. W związku z popełnionym wykroczeniem grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano trzech mieszkańców Śremu w wieku 18 lat.

13.  W dniu 16 maja około godziny 20:20 w wyniku zgłoszenia przyjętego przez Dyżurnego Straży Miejskiej interweniowano na ul. Powstańców Wlkp. 14, gdzie na rampie grupa osób spożywała alkohol. W wyniku podjętych działań nie potwierdzono spożywania alkoholu, a zastałe na miejscu 7 osób przeprowadzono na Komendę Straży Miejskiej w celu przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie każdorazowo wykazało wynik 0,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z brakiem znamion wykroczenia wszystkie osoby zwolniono do domu.

14. W dniu 20 maja około godziny 00:40 interweniowano w Pogotowiu Wodociągowym w sprawie wycieku wody z pękniętej rury na ul. Młyńskiej.

15. W dniu 20 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 29-letnia mieszkanka Kielc, która nie zastosowała nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia tj. wyprowadzała psa luzem w Parku im. Puchalskiego.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

16. W dniu 20 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 50-letni mieszkaniec Śremu, który używał słów wulgarnych w miejscu publicznym tj. na ul. Przemysłowej.

17. W dniu 20 maja interweniowano na ul. Ogrodowe, gdzie jeden z mieszkańców zaśmiecił klatkę schodową meblami oraz odpadami. W wyniku podjętej interwencji nakazano uprzątnięcie klatki.

18. W dniu 20 maja Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o podrzuceniu śmieci pod kontenery na ul. Bzowej. Zgłaszający zanotował markę oraz numer rejestracyjny pojazdu, którym podrzucono śmieci. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela pojazdu, któremu nakazano uprzątnięcie pozostawionych śmieci.

19.  W dniu 21 maja w godzinach porannych do Straży Miejskiej przyniesiono portfel wraz z dokumentami, który znaleziono przy Galerii Handlowej „Jubilat”. Portfel zwrócono właścicielowi

20.  W dniu 21 maja około godziny 23:55 interweniowano na ul. Komorowskiego 6, gdzie grupa młodzieży przesiadująca na placu zabaw zakłócała ciszę nocną. Na miejscu interwencji zastano 8 osób, które pouczono na okoliczności zdarzenia oraz nakazano opuszczenie w/w placu.

14.  W dniu 23 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 46-letnia mieszkanka Śremu, która  nie zastosowała nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

15.  W dniu 24 maja grzywną w wysokości 100 zł ukarano 33-letnią  mieszkankę Poznania, który swój pojazd pozostawiła na kopercie dla autobusu szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie.

16.  W dniu 24 maja około godziny 19:25 strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce awarii przy ul. Farnej, gdzie doszło do zerwania linii wysokiego napięcia. Teren zabezpieczano do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun