Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Święto mieszkańców Śremu

Corocznie Śrem obchodzi swoje święto. Tradycyjnie odbył się przegląd artystyczny placówek oświatowych oraz koncerty. Nowością był piknik kolejowy zorganizowany przez m.in. publiczną bibliotekę.

Tegoroczne Dni Śremu rozpoczęły się piknikiem kolejowym. Mieszkańcy mogli ruszyć w podróż ze Śremu pociągiem. Trzy kursy relacji Śrem-Czempiń-Śrem okazały się niewystarczające względem zainteresowania. Przed kasą ustawiały się wielometrowe kolejki chętnych przejażdżki. Dziadkowie opowiadali swoim wnukom jak dawniej jeździło się koleją. Niektórzy z zdziwieniem, a niektórzy z sentymentem patrzyli jak starymi torami jedzie pociąg osobowy.

Kolejne punkty imprezy odbywały się w Parku Miejskim. Na małej scenie zaprezentowały się dzieci i uczniowie śremskich placówek edukacyjnych, m.in. Roztańczone Przedszkolaki i Tandem Show. O 19:30 Burmistrz Śremu uroczyście otworzył Dni Śremu 2011. W niedzielę przez miasto przejechała parada motocyklistów, aby na płycie boisko rozpocząć licytację koszulki na rzecz chorych dzieci. Finałem Święta Miasta były koncerty Oddziału Zamkniętego oraz Maryli Rodowicz.

[nggallery id=169]

komentarze

  1. bolo pisze:

    Boys to była wielka porażka!!! Po pierwsze do organizatorów…mała scena zrobiła swoje..mało kto widział występ a raczej pajacowanie do full playback.Więc może i dobrze.Za to ukłony za „Odział Zamknięty”!!! Super muzyka z fajnym poczuciem humoru zespołu!!! Było fajnie!!! No i Maryla..ale to już wypowie sie jej „pokolenie” bo osobiście zawinąłem wtedy wrotki :)

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun