Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Kolarskie Mistrzostwa Polski w Śremie

W sobotę w Śremie ścigali się kolarze w kategorii masters oraz amator. Z jednej strony atrakcja, z drugiej utrudnienia dla kierowców.

Po godzinie 20:00 odbyła się na ulicy Zamenhofa dekoracja zwycięzców Kolarskich Mistrzostw Polski. Kolarze ścigali się w 11 kategoriach masters oraz amator. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o 14:00. Przez ponad 5 godzin na śremskich drogach można było napotkać pędzących po zwycięstwo rowerzystów.

Najstarszym zawodnikiem był 82-letni Jerzy Leśniak z Kołobrzegu.

Mistrzami Polski w swoich kategoriach zostali:

 • Wojciech Krzyżanowski (M70B)
 • Stanisław Paterka (M70A)
 • Radosław Myszkowski (M60B)
 • Jerzy Bylicki (M60A)
 • Krzysztof Sujka (M50B)
 • Dariusz Leduchowski (M50A)
 • Paweł Chałaśkiewicz (M40B)
 • Andrzej Liwiński (M40A)
 • Katarzyna Szczurek (K30)
 • Silvester Matusiak (M30)
 • Katarzyna Rzepecka (AK20)
 • Piotr Kieblesz (AM20)

Druga strona medalu

Drugą stroną medalu okazały się problemy w poruszaniu się po mieście. Takie mistrzostwa dały znak, że miasto nie jest przygotowane dla takich imprez. Zdezorientowani kierowcy błądzili po mieście. Nie jeden raz zmuszani byli do poruszania się nieutwardzonymi, dziurawymi drogami. Duży problem mieli mieszkańcy Helenek, którzy komunikowali się z resztą miasta za pomocą drogi w okolicach śremskiej żwirowni. O ile trasa przejazdu była odpowiednio zabezpieczona przez Straż Pożarną, Straż Miejską, Policję oraz Patrol Rowerowy, o tyle drogi pozostawione mieszkańcom już nie. Tworzyły się zatory drogowe, dochodziło do stłuczek. Impreza była udana, ale w przyszłości należy pomyśleć również o zmotoryzowanych mieszkańcach Śremu.

FOTORELACJA

[nggallery id=171]

Tagi:

7 komentarze

 1. Dawid pisze:

  Żenada, syf i kompromitacja… Straż miejska, pożarna i ten cały patrol owerowy gó*** wiedzieli… Zostałem odesłany z 3 miejsc aż ostatecznie puzczono mnie przez grunwaldzką (gdzie najpierw odprawiono) bo sami już nie wiedzieli którędy mam się wydostać ze Śremu w stronę nochowa… To jest kpina, żebym ja 220kilogramowym motocyklem musial jeździć 5 km po mieście, przeciskac sie miedzy pozostawianymi autami straży itd aby wyjechać z miasta… Mieszkam w samym centrum śremu (patrząc na plan nie na oznaczenia rzeczywistego centrum) I z 5 możliwości wyjazdu przez tą impreze z oburzeniem Strażnika miejsckiego mogłem wydostac się jedym…. TRAGEDIA

  • fetus pisze:

   ludzie musiki przez park jeździć bo objazdu nie było żenada i kpina
   do domu dostać się nie mogłem jedyny objazd wąską polną droga przy żwirowni w ogóle nie przygotowaną do takiego ruchu setki osobówek musiało przeciskać się dosłownie przez chaszcze – Helenki zostały całkowicie odcięte, Szpital to samo. Nie mam nic przeciwko organizowaniu takich imprez ale tu nie było żadnej informacji ani przygotowania ze strony policji i SM… objazdów brak radź sobie sam – ludzi sami musieli wyczaić ten beznadziejny objazd inaczej by się do domów nie dostali….. TRAGEDIA ŻENADA i BRAK WYOBRAŹNI … taksówki jeżdżące po parku po trawie miedzy drzewami obrazek jak z jakiejś ewakuacji … kto zaakceptował taki stan rzeczy? organizacja takiej imprezy w sobotę to był totalnie poroniony pomysł!!!!

   • kibic pisze:

    To piszą wielbiciele sportu i rekreacji, którzy uprawiają sport przez eurosport, a rekreację przez kufel z piwem. Trzeba mieć trochę wyrozumiałości dla tych co organizowali i dla uczestników. Raz można zostawić auto trochę dalej, a nie koniecznie podjechać pod same drzwi. Czyżby w Śremie mieszkali same leniuchy? Po dwóch komentarzach nie sądzę.

    • fetus pisze:

     jestem człowiekm wyrozumiałym i nie mam nic przeciwko takim imprezom ale mam wielki zal do ludzi którzy zgodzili sie na taki burdel. lenistwo tak ale urzedników i organizatorów którzy doprowadzili do chaosu!!! w kazdym razie do szpitala tez mam isc na pieszo pare km zeby wykitowac po drodze ?

 2. Wojtek pisze:

  duzo obrazkow malo konkretow…na jakim dystansie ta impreza leciala?

 3. FG pisze:

  Ktos powinien odpowiedziec karnie za organizacje.. przepraszam.. jaka organizacje? to byla totalna kompromitacja!!! jezeli ktos prywatnie chcialby takie cos zorganizowac to jego obowiazkiem jest przede wszystkim opracowanie tymczasowej organizacji ruchu z uwzglednieniem opinii miejscowej policji: zapewnienie objazdow, oznakowanie ich! tak stanowia przepisy polskiego prawa, ale jak widac sremscy wlodarze g*** wiedza na temat obowiazujacego prawa! pomijam juz fakt, ze jeden z radnych miejskich prowadzi dzialalnosc w mieniu komunalnym.. co rowniez narusza polskie przepisy…

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun