Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XVII

Interwencje Straży Miejskiej w okresie od 14 do 19 czerwca 2011.

1. W dniu 14 czerwca grzywną w wysokości 100 zł ukarano mężczyznę, który bez zezwolenia rozwieszał ulotki na słupach energetycznych przy ul. Piłsudskiego. Mężczyźnie nakazano zdjąć rozwieszone ulotki.

2. W dniu 14 czerwca patrol Straży Miejskiej kontrolując Promenadę nad Wartą ujawnił gniazdo szerszeni znajdujące się w drzewie przy placu zabaw. Informację o zagrożeniu przekazano do Straży Pożarnej.

3. W dniu 15 czerwca Straż Miejska otrzymał informację o potrąconym kocie, który jeszcze żyje i leży na poboczu drogi stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Informację przekazano do Lekarza Weterynarii.

4. W dniu 15 czerwca Strażnicy Miejscy udzielili asysty pracownikom Obwodowego Urzędu Miar w przeprowadzeniu kontroli w zakresie stosowania przepisów ustawy – Prawo o miarach. Kontrolą objęto punkty handlowe na targowisku miejskim oraz na kiermaszu rolnym przy ul. Chłapowskiego. W wyniku podjętych czynności skontrolowano 54 podmioty stosujące urządzenia pomiarowe, skontrolowano 59 wag oraz 120 odważników. W wyniku kontroli zakwestionowano 10 wag, wylegitymowano 54 osoby, nałożono 8 mandatów karnych o łącznej wysokości 850 zł a 3 osoby pouczono.

5. W dniu 16 czerwca około godziny 16:20 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na ul. Paderewskiego dziecko zgłaszającej zostało pogryzione przez psa. Jak poinformowała zgłaszająca posiada dane właściciela psa. W wyniku podjętych działań grzywną w wysokości 200 zł ukarano 19-letnią mieszkankę Śremu w związku z niezachowaniem należytej ostrożności przy trzymaniu psa oraz nakazano oddać psa pod obserwację lekarza weterynarii.

6. W dniu 16 czerwca interweniowano na ul. Modrzewskiego, gdzie na terenie zielonym parkował motocykl. Kierowcę pojazdu ukarano grzywną w wysokości  50 zł.

7. W dniu 16 czerwca około godziny 21:05 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym tj. w obrębie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. Akacjową. W wyniku podjętych działań grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano 4 osoby a przeciwko dwóm kolejnym został skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Śremie.

8. W dniu 17 czerwca grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym tj. na deptaku łączący ul. Chłapowskiego z ul. Grunwaldzką.

9. W dniu 19 czerwca około godziny 2:15 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie odnośnie zakłócania ciszy nocnej przez gości jednego z lokalu znajdującego się przy Placu 20 Października. W wyniku podjętej interwencji przeprowadzono pouczającą rozmowę z personelem lokalu oraz nakazano ściszyć muzykę.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun