Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XVIII

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 21-27 czerwca 2011.

1. W dniu 21 czerwca około godziny 14:00 interweniowano na przystani kajakowej nad Wartą, gdzie grupa dziewczyn spożywała alkohol. W wyniku podjętych działań ujęto cztery dziewczyny w wieku od 15 do 16 lat, a następnie przeprowadzono je na Komendę Straży Miejskiej celem odbioru nieletnich przez opiekunów prawnych.

2. W dniu 21 czerwca około godziny 12:10 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o nielegalnym wysypisku odpadów znajdującym się w pobliżu miejscowości Góra. Po potwierdzeniu zgłoszenie przez funkcjonariuszy oraz wykonaniu zdjęć wysypiska sprawę przekazano do Zespołu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, celem wydania decyzji w przedmiocie usunięcia odpadów. Sprawcą okazał się mieszkaniec Psarskiego, który wywoził odpady pochodzące z jednej z budów prowadzonych w jego wsi na swoje pole a następnie usuwał ślady swojej działalności spychając odpady w kierunku skarpy nadwarciańskiej i przykrywając je ziemią. Za ujawnione wykroczenie strażnicy miejscy nałożyli na sprawcę mandat karny.

3. W dniu 22 czerwca około godziny 15:10 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o spalaniu śmieci przez mieszkańca ul. Kilińskiego. W wyniku podjętej interwencji ustalono, że sprawca spalał kartony, w których przypadkiem znalazł się kawałek szmaty. Właściciela posesji pouczono na okoliczności zdarzenia.

4. W dniu 22 czerwca grzywnami w wysokości 100 zł każdy ukarano dwie osoby, które spożywały alkohol w miejscu publicznym tj. na deptaku łączącym ul. Grunwaldzką z ul. Chłapowskiego.

5. W dniu 22 czerwca około godziny 19:50 interweniowano na ul. Chopina 4b, gdzie grupa osób spożywała alkohol. W wyniku podjętych działań grzywnami w wysokości 100 zł każdy ukarano 3 mieszkańców Śremu, natomiast jednego nieletniego przetransportowano do miejsca zamieszkania.

6. W dniu 23 czerwca około godziny 19:50 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w okolicach lasku nad jeziorem Grzymysławskim ktoś strzela z wiatrówki. W wyniku podjętych działań ustalono 4 pełnoletnie osoby, którym z uwagi na zagrożenia dla zdrowia i życia osób trzecich nakazano zaprzestać strzelania.

7. W dniu 24 czerwca do  Rejonu Dróg Wojewódzkich Obwód Drogowy w Racocie przekazano informację  w sprawie niedziałającego zielonego światła sygnalizacji świetlnej przy ul. Grunwaldzkiej.

8.   W dniu 25 czerwca około godziny 15:30 interweniowano na ul. Chłapowskiego 8, gdzie grupa kilku osób spożywała alkohol pod budynkiem. W wyniku podjętych działań wylegitymowano 5 osób, a 4 z nich ukarano grzywną w wysokości 100 zł każdy za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

9. W dniu 26 czerwca około godziny 19:20 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na terenie przedszkola „Mali Przyrodnicy” przy ul. Komorowskiego ktoś puszcza luzem i bez kagańca psa. W wyniku podjętej interwencji potwierdzono zasadność zgłoszenia, wylegitymowano 3 osoby, a właścicielowi psa zaproponowano mandat karny w związku z nieprzestrzeganiem obowiązków spoczywających na właścicielu psa. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia grzywny, został więc poinformowany, że zostanie przeciw niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie. Po 15 minutach, około godziny 19:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że osoby te ponownie wróciły na teren Przedszkola z psem oraz spożywają alkohol. W wyniku podjętych działań grzywną w wysokości 100 zł ukarano 19 letnią mieszkankę Śremu, a przeciwko mężczyźnie skierowano zostanie kolejny zarzut o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie, gdyż ponownie skorzystał on z prawa odmowy przyjęcia proponowanej mu grzywny.

10. W dniu 27 czerwca Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony Galerii Jubilat w sprawie niesfornie zachowującego się nieletniego. Młodzieniec zaśmiecał teren Galerii oraz utrudniał wykonywanie czynności służbowych ochronie. W wyniku podjętej interwencji chłopca przetransportowano do domu, gdzie przeprowadzono pouczającą rozmowę z rodzicami.

12.   W dniu 27 czerwca około godziny 19:40 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o spożywaniu alkoholu przez młodzież przy ul. Dąbrowskiego. W wyniku podjętej interwencji nie potwierdzono śladów spożywania alkoholu, a zastałe na miejscu osoby wylegitymowano oraz pouczono na okoliczności zdarzenia. Około godziny 20:45 Dyżurny otrzymał ponowne zgłoszenie tej samej treści. Po udaniu się na miejsce interwencji, ujawniono spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i za powyższe grzywną w wysokości 100 zł ukarano 24 letniego mieszkańca Śremu.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

3 komentarze

 1. Anonymous pisze:

  Połowa interwencji dotycząca spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Brawo! Obława na ludzi, za picie piwa pod chmurką, przecież mogli tym komuś wyrządzić krzywdę!

 2. Majster pisze:

  @Anonymous
  Mogli zrobić krzywdę. Jak widzę grupkę osób spożywających alkohol, drących przy tym japy i klnące, to aż strach obok nich przechodzić.
  Oczywiście są i tacy, którzy którzy po spożyciu, nie zachowują się agresywnie, nie robią problemów.

 3. Anonymous pisze:

  @Majster
  Nie mówię tu o ludziach pod wpływem dość dużej ilości alkoholu, tylko o takich, co po prostu w słoneczny dzień z chęcią wypili by piwko w parku na ławce, bądź trawie. Sam dostałem mandat za to, że koło ławki na której siedziałem stały butelki, a byłem pod wpływem alkoholu (No ale jak tu udowodnić że alkohol piło się godzinę wcześniej, a nie na „miejscu zbrodni”, oraz że butelki nie są moje).

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun