Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XIX

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 12-18 lipca 2011.

1. W dniu 12 lipca w wyniku podjętych dwóch interwencji grzywną w wysokości 100 zł ukarano 3 mieszkańców Śremu, a przeciwko kolejnemu skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym tj. przystań kajakowa nad Wartą.

2. W dniu 12 lipca około godziny 12:00 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na drodze Sosnowiec- Bystrzek jeden z gospodarzy zgubił baloty siana. W wyniku podjętej interwencji ustalo sprawcę zdarzenia, któremy następnie nakazano uprzątnięcie jezdni.

3. W dniu 12 lipca Straż Miejska otrzymała informację o braku pokrywy studzienki kanalizacji deszczowej na ul. Przemysłowej. Wskazane miejsce zabezpieczono pachołkiem, a informację o zagrożeniu przekazano do Urzędu Miejskiego.

4. W dniu 13 lipca grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch 20-letnich mieszkańców Śremu, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym tj. plaża miejska nad jeziorem Grzymysławskim.

5.  W dniu 14 lipca Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Chłapowskiego 18 jeden z lokatorów odkręca od słupka znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oraz H-14. Na widok patrolu straży mężczyzna zaczął uciekać z drabiną oraz odkręconym znakiem do piwnicy w/w budynku. Po zablokowaniu drzwi od piwnicy przez jednego ze strażników sprawcy odebrano tablicę. Meżczyzna po dotarciu do mieszkania usiłował natychmiast zamknąć drzwi. W związku z tym, że sprawca odmówił udzielenia wyjaśnień na w/w okolicznośc zdarzenia, poinformowano go,  że za powyższy czyn zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie.

6. W dniu 14 lipca około godziny 12:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spokoju poprzez granie zbyt głośnej muzyki przez jednego z lokatorów ul. Ogrodowej. W wyniku podjętej interwencji ustalono sprawcę, którym okazała się 16-latka. Dziweczynę pouczono na okoliczności zdarzenia oraz nakazano uciszyć muzkę.

7. W dniu 15 lipca około godziny 20:20 interweniowano w Łęgu, gdzie jak twierdzi zgłaszający był zbyt wysoki próg zwalniający co jest przyczyną uszkadzania pojazdów. Na miejscu interwencji wykonano zdjęcia. Sprawę przekazano do Urzędu Miejskiego.

8. W dniu 15 lipca około godziny 15:00 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu przez psa sąsiadów przy ul. Chopina. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 39-letni właściciel psa, którego poinformowano o konieczności oddania psa pod obserwacje Lekarza Weterynarii.

9. W dniu 16 lipca około godziny 17:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu przez psa starszą kobietę na ul. Ogrodowej. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 200 zł ukarano 21-letniego mieszkańca Śremu w zwiazku z niezachowaniem szczególnej ostrożności przy trzymaniu psa oraz poinformowano go o konieczności oddania psa pod obserwację Lekarza Weterynarii.

10. W dniu 17 lipca około godziny 18:10 interweniowano na ul. Okulickiego 10, gdzie przy klatce schodowej leżał nietrzeźwy bezdomny. Mężczyznę przetransportowano do noclegowni dla osób bezdomnych w Nochowie.

11. W dniu 18 lipca około godziny 10:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o osobie bezdomnej przebywającej na terenie posesji jednego z mieszkańców Błociszewa. Jak poinformował zgłaszający osobą bezdomną była starsza kobieta, która taksówką przybyła z Konina, a pochodzi z Błociszewa. Sprawę przekazano pracownicy ds. osób bezdomnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.

12.   W dniu 18 lipca interweniowano na terenie hali targowej „Kupiec”, gdzie przebywał nietrzeźwy bezdomny niereagujący na prośby pracowników o opuszczenie w/w miejsca. W wyniku podjętych działań mężczyznę usunięto z miejsca interwencji.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun