Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Śrem » 50 lat kształcenia ekonomistów w Śremie

Obecny budynek ZSE w Śremie

1 września 1961 roku rozpoczęli kształcenie pierwsi Ekonomiści w Śremie. Przez kolejne lata ukończyło szkołę liczne grono wspaniałych fachowców.

Przez lata szkoła wykształciła znakomitych fachowców, którzy zasilili śremskie urzędy i firmy zajmując tam bardzo często najwyższe stanowiska lub rozpoczęli własną działalność gospodarczą.

W tym roku mija 50. rocznica utworzenia szkoły ekonomicznej w Śremie. W związku z tym absolwenci zapraszają w dniu 8 października na obchody ich święta. Zaczną się o godzinie 10. Mszą Świętą w Kościele Pofranciszkańskim, następnie będzie okazja do spotkania ze „Starą Budą” w murach obecnego LO na ul. Poznańskiej. Na godzinę 13. zapraszają wszystkich nauczycieli i wychowawców do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego przy ul. Wybickiego 2. Będzie to okazja do wspólnego spotkania, wspomnień i świętowania.

Po uroczystościach szkolnych dalsze spotkania już formie piknikowej kontynuować będą w Gajówce w Zbrudzewie. Już teraz absolwenci cieszą się na ten dzień i czekają na Wszystkich kolegów i koleżanki,  którzy jeszcze się zastanawiają. Osoby chętne mogą się zgłaszać wypełniając ankietę, którą można pobrać ze strony www.zse.srem.pl i dostarczając ją do sekretariatu Ekonomika przy ul. Wybickiego.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun