Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Wydarzenia » 50 lat ekonomii w Śremie

W sobotę, 8 października, uczniowie, absolwenci oraz kadra nauczycielska świętowali 50-lecie kształcenia ekonomistów w Śremie.

Kształcenie ekonomistów w Śremie rozpoczęło się w 1961 roku. Zajęcia odbywały się wówczas w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego przy ul. Poznańskiej. W latach 60. ubiegłego wieku uczyło się średnio 150 osób. Od 1994 roku z inicjatywy burmistrza Śremu, Bogusława Bajońskiego Ekonomik otrzymał swój budynek przy ul. Wybickiego. Obecnie kształci się w nim ok. 500 uczniów na kierunkach: ekonomia, logistyka i informatyka oraz w zawodzie sprzedawca. Dyrektor Szkoły zapowiedział powstanie kształcenia do nowych zawodów, to jest spedytor i handlowiec.

Absolwenci, uczniowie i nauczyciele śremskiego Ekonomika przybyli w sobotę na wspólne spotkanie. Rozpoczęło się ono o 10:00 Mszą Świętą w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, po niej uczestnicy mieli okazję do zwiedzania budynku LO, w którym do 1994 znajdowało się Liceum Ekonomiczne. Kulminacją świętowania była wspólna uroczystość na sali gimnastycznej przy obecnym budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych. Kilka słów do przybyłych skierowali Piotr Karliński, Dyrektor Szkoły, Daniel Cicharski, Wicestarosta Powiatu Śremskiego oraz Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu. Swoimi wspomnieniami podzielili się absolwenci oraz nauczyciele. Nie zabrakło występów artystycznych przygotowanych przez obecnych uczniów. Zwieńczeniem uroczystości w szkole był tort jubileuszowy, spotkanie przy kawie oraz zwiedzanie. O 15:00 rozpoczęła się mniej oficjalna część święta przy wspólnej biesiadzie w Zbrudzewie.

W swoim wystąpieniu, Piotr Karliński nawiązał do absolwentów, którzy osiągają kierownicze stanowiska w firmach o zasięgu ogólnokrajowym. Absolwenci dzięki rzetelnej wiedzy zdobytej w Śremie tworzą firmy, które mają wpływ na kształtowanie się lokalnego rynku oraz rozwój miasta. Szkoła kształci według potrzeb dzisiejszego rynku, osiąga wysokie wyniki kształcenia zawodniczego. Na końcu podziękował władzom powiatowym i miejskim, ks. dziekanowi Marianowi Bruckiemu, kadrze nauczycielskiej, pracownikom, rodzicom oraz mediom. Adam Lewandowski powiedział, że Zespół Szkół Ekonomicznych zawsze merytorycznie przygotowuje absolwentów i wiele z nich zatrudnianych jest w Urzędzie Miejskim. Daniel Cicharski złożył życzenia Dyrektorowi Szkoły, nauczycielom, absolwentom oraz uczniom.

[nggallery id=179]

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun