Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Przedsiębiorczy uczniowie

Zakończył się właśnie projekt „Postaw na przedsiębiorczość” adresowany do uczniów szkół średnich. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, m.in. laptopem.

Finaliści projektu.

We wtorek zostali nagrodzeni uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej przygotowali biznes plan hipotetycznej działalności gospodarczej. Najlepszy pomysł na działalność gospodarczą miała uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, Magdalena Dudek, która przygotowała plan na prowadzenie domu opieki nad małymi dziećmi. Następne miejsce osiągnęła Paula Szczepaniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Na trzecim miejscu uplasowała się Wioletta Ginter z LO.

Projekt „Postaw na przedsiębiorczość” realizowała Unia Gospodarcza Miast Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Składał się z trzech komponentów. Na samym początku odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości w szkołach. W 11 grupach uczestniczyło 96 osób. Uczestnicy zostali przygotowani merytorycznie z zakresu organizacji własnego biznesu, rozpoznania rynku, potrzeb, odbiorców, kształtowaniu wizerunku firmy i pisania biznes planu. Po szkoleniu uczniowie napisali test.

Kolejnym etapem projektu było napisanie biznes planu. W tej części uczestniczyć mogło 5 osób z każdej z 5 szkół, które najlepiej wypadły na teście. Ostatecznie zgłoszono 16 prac konkursowych, które podlegały ocenie przez przedstawicieli banków: BZ WBK i BGŻ oraz pana Tomasza Frąckowiaka, przedsiębiorcę ze Śremu. Biznes plany dotyczyły m.in. działalności handlowych, domu zabawy, zakładania i utrzymywania ogrodów, biura matrymonialnego, wypożyczalni Blu Ray.

Opiekunkami projektu z ramienia Unii Gospodarczej były panie Milena Filipowska oraz Renata Ławniczak. Na wtorkowym spotkaniu podsumowującym projekt Burmistrz Śremu wspomniał, że w XXI wieku należy sprawnie się poruszać w warunkach rynkowych oraz znać narzędzia przedsiębiorczości.

[nggallery id=180]

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun