Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Interwencje Straży Miejskiej we wrześniu

Wrześniowe interwencje Straży Miejskiej w Śremie.

1 września około godziny 19:25 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na ławeczce przy ul. Poznańskiej jest spożywany alkohol przez osoby nieletnie. W wyniku podjętych działań nie potwierdzono spożywania alkoholu.

2 września Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o porzuconych oponach oraz zderzaku za przystankiem autobusowym przy ul. Targowej. Informację przekazano do Urzędu Miejskiego. Interweniowano przed Galerią Handlową Jubilat, gdzie grupa nieletnich swoim zachowaniem i słownictwem budziła zgorszenie wśród klientów sklepu.

3 września Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od mieszkańca ul. Wiejskiej w Dąbrowie, że ten znalazł wieczorem w lesie młodego, porzuconego psa. Sprawę przekazano pracownikowi schroniska dla zwierząt w Gaju, który zdeklarował się odebrać zwierzę od zgłaszającego.

4 września w godzinach od 14:00 do 15:20 udzielono pomocy w zabezpieczeniu przejazdu około 40-50 pojazdów marki VW ulicami Śremu.

5 września Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w nocy ktoś zniszczył pergole na targowisku miejskim.  Około godz. 13:30 podjęto interwencję wobec mężczyzny, który leżał na chodniku przy ul. Poznańskiej (vis-a-vis Kinoteatru Słonko).

6 września o godz. 13.05 z holu Galerii PSS usunięto nietrzeźwego mężczyznę, który nie chciał opuścić obiektu pomimo wezwań pracownika ochrony. Około godziny 13:50 interweniowano w Ratuszu Miejskim, gdzie przesiadywał i awanturował się nietrzeźwy bezdomny. Na wniosek pracownika Urzędu przewieziono go do Opieki Społecznej w Śremie celem udzielenia dalszej pomocy. Około godziny 21:00 przyjęto zgłoszenie, że na ul. Okulickiego w jednej z klatek schodowych leży mężczyzna.  Sprawcą okazał się były lokator w/w klatki, który ma sądowy zakaz zbliżania się do mieszkania.

7 września w godzinach porannych interweniowano na budowie przy ul. Powstańców Wielkopolskich w sprawie zanieczyszczania jezdni przez wyjeżdżające samochody z terenu budowy. W tym dniu przekazano informację firmie odpowiedzialnej za utrzymanie znaków na terenie gminy Śrem o zniszczonych oraz okręconych znakach na terenie miasta tj. odwróconym znaku D-40 „strefa zamieszkania” przy ul. Wojska Polskiego, wygiętym słupku ze znakiem D-15 „przystanek autobusowy” przy ul. Chłapowskiego, uszkodzonym znaku H-14 pod znakiem B-36 „zakaz zatrzymywania się” oraz braku zielonego światła na przejściu dla pieszych przy ul. Powstańców Wlkp. Przyjęto zgłoszenie, że w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przebywa nietrzeźwy mężczyzna i zakłóca przebieg uroczystości rodzinnej.

8 września około godziny 13:20 interweniowano w Nochowie na ul. Leśnej, gdzie jeden z sąsiadów zaśmiecał tereny przyległe do sąsiednich posesji.

9 września w godzinach porannych Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o zapadniętej nawierzchni w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców Wlkp z ul. Działyńskiego. W wyniku zapadnięcia w jezdni powstała wyrwa o głębokości do 1,5 m. Miejsce zabezpieczono pachołkami ostrzegawczymi, a informację o zagrożeniu przekazano do Urzędu Miejskiego.

10 września interweniowano wobec mężczyzny, który ok. godz. 18.10 leżał w stanie nietrzeźwości w pobliżu kwiaciarni przy ul. Mickiewicza.

12 września przyjęto zgłoszenie od mieszkańca Śremu, że na jego grunt rolny w Zbrudzewie przy ul. Leśnej odprowadzana jest bez jego zgody woda pochodząca z budowy kanalizacji deszczowej. W wyniku podjętej interwencji potwierdzono słuszność zgłoszenia, przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym, wykonawcą oraz przedstawicielem Urzędu Miejskiego, będącego zleceniodawcą. Strony poinformowano o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

16 września grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym ukarano 49-letnią mieszkankę Śremu, która nie zastosowała się do znaku poziomego P-20 przy ul. Chłapowskiego 31, czyli zaparkowała na miejscu oznaczonym „kopertą”. Grzywnami w wysokości 100 zł ukarano dwóch mieszkańców Śremu w wieku 18 i 19 lat, którzy przejechali rowerami przez przejście dla pieszych na Rondzie im. Jana Pawła II. Sprawcy wykroczenia nie posiadali również podstawowego wyposażenia rowerów. Grzywną w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi ukarano 28-letniego mieszkańca Śremu, który nie zastosował się do znaku P-4 tj. podwójna linia ciągła. Mężczyzna jadąc motocyklem przez Most 23 Stycznia wyprzedzał inny pojazd  przejeżdżając przez podwójną linię ciągła. Grzywną w wysokości 200 zł ukarany został 18-letni mieszkaniec Śremu, który dopuścił się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. Mężczyzna załatwiał potrzeby fizjologiczne na Placu 20 Października.

17 września grzywną w wysokości 100 zł ukarano 20-letniego mieszkańca Śremu, który spożywał alkohol na Placu 20 Października. W tym samym miejscu grzywną w wysokości 100 zł ukarano 21-letniego mieszkańca Śremu, który używał słów wulgarnych. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o spalaniu odpadów w Gaju. Funkcjonariusze potwierdzili słuszność zgłoszenia. Na miejscu zastano 56-letniego mieszkańca Gaju, który spalał kanapę. Ukarano go grzywną w wysokości 200 zł. Grzywną w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym ukarano 32-letniego mieszkańca Rogalinka, który nie zastosował się do znaku B-35 „zakaz postoju” na ul. Orzeszkowej w Śremie. Około godziny 15:40 Dyżurny Straży Miejskiej obsługując monitoring miejski zauważył młodego mężczyznę, który dewastował  ubikacje typu „toi toi”, ustawione na ul. Gołębiej. Został on ponownie wypatrzony przez kamerę ok. 21.30 na Placu 20 Października. Okazał się nim 21 letni mieszkaniec Śremu, którego ukarano grzywną w wysokości 500 zł . Około godziny 21:50 jadąc ul. Mickiewicza funkcjonariusze zauważyli, że kierujący skuterem wyjeżdżając z posesji wymusił pierwszeństwo na jadącym pojedzie, co zmusiło kierowcę do gwałtownego hamowania i zatrzymania pojazdu. W związku z zaobserwowanym zdarzeniem strażnicy udali się za motorowerzystą. Po dojściu do sprawcy oraz przedstawieniu powodu interwencji poproszono o okazanie dokumentów. Kierowca oznajmił, że nie posiada przy sobie dokumentu tożsamości, ani dokumentów pojazdu. W związku z tym, że od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu sprawcę przekazano do KPP. Na czas trwania postępowania motorower zabezpieczono w Komendzie Straży Miejskiej. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,86 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak stwierdził kierujący, alkohol spożywał w godzinach popołudniowych w jednej z sąsiednich miejscowości na poprawinach wesela.  Grzywną w wysokości 100 zł oraz 5 punktami karnymi ukarany został 19-letni mieszkaniec Zbrudzewa, który nie zastosował się do znaku „zakaz ruchu” na ul. Szkolnej w Śremie.

18 września Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy sklepie „Biedronka” na ul.  Kilińskiego na trawniku leży nietrzeźwy mężczyzna. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł ukarano 48-letniego mieszkańca Chrząstowa w związku z dopuszczeniem się wybryku nieobyczajnego w miejscu publicznym tj. spania na trawie pod wpływem alkoholu.

20 września grzywnami w wysokości po 100 zł ukarano dwóch mieszkańców Śremu w wieku 17 i 24 lat, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym. Grzywną w wysokości 100 zł ukarano 20-letniego mieszkańca Śremu, za kierowanie rowerem nie posiadającym wymaganego wyposażenia.

21 września Dyżurny Straży Miejskiej o godzinie 6.05 otrzymał zgłoszenie o potrąceniu psa przez samochód w Nochowie. Zgłaszający informował, że pies jeszcze żyje i leży na trawniku przy sklepie. Patrol udał się na miejsce i rannego psa dostarczył do lekarza weterynarii.

22 września grzywną w wysokości 100 zł ukarano 18-letniego mieszkańca Śremu za kierowanie rowerem nie posiadającym wymaganego wyposażenia. O godzinie 15.15 Dyżurny Straży Pożarnej przekazał informację, że na kiermaszu rolnym przy ul. Chłapowskiego błąka się mały szczeniak. Na prośbę pracownika schroniska Strażnicy dowieźli psa do Gaju

23 września o godzinie 14.00 otrzymano zgłoszenie, że na ul. Powstańców Wlkp. nietrzeźwy mężczyzna nie może oderwać się od sygnalizatora, na zmianę stojąc lub siadając przy nim. Mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania. W godzinach południowych ukarano grzywną w wysokości 100 zł mieszkańca Dąbrowy, który kierując samochodem ciężarowym zaparkował go kołami jednego boku na chodniku.

24 września ok. godziny 16.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie w sprawie wypalania trawy od dwóch dni w miejscowości Szymanowo. Po przybyciu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia przeprowadzono rozmowę ze sprawcą i ukarano grzywną w wysokości 100 zł.

25 września o godzinie 22.20 Dyżurny Straży Miejskiej obserwując obraz z kamer monitoringu zauważył mężczyznę niszczącego plakaty wyborcze na jednym ze Śremskich rond. O zdarzeniu poinformowano Policję w wyniku czego mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

29 września do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Popiełuszki pod budynkiem młyna samochody parkują na ciągu przeznaczonym dla pieszych. Celem wyjaśnienia wezwano trzech kierowców. Funkcjonariusz patrolując pieszo rejon ul. Piłsudskiego przyjął zgłoszenie w sprawie niesprawnej sygnalizacji świetlnej na przejściu przy na tej ulicy. Zgłoszenie zostało przekazane do odpowiednich służb a usterka została naprawiona. Około godz. 11.00 funkcjonariusz Straży Miejskiej ujawnił rozlanie oleju na ul. Chłapowskiego. Zgłoszenie zostało przekazane Straży Pożarnej celem neutralizacji zagrożenia.

30 września Strażnicy Miejscy interweniowali na ul. Wielkiej Rzeźnickiej gdzie właścicielka posesji spalała odpady organiczne. Kobietę pouczono o zakazie spalania odpadów organicznych w okresie od 15 kwietnia do 15 października każdego roku.

Informacje prasowe Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun