Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Informacje policyjne » Pracowity weekend dla policji

Śremscy policjanci podsumowali ostatni weekend. Był pracowity, ale nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych i kryminalnych.

W piątek ok. 17:40 doszło do potrącenia pieszych na jednym z przejść dla pieszych przy Rondzie Jana Pawła II. Sprawca wypadku – kierujący Fordem, mieszkaniec gminy Brodnica – został ukarany 300 zł mandatem. Piesi doznali ogólnych potłuczeń.

W sobotę w nocy do kontroli drogowej na ul. Grunwaldzkiej zatrzymano samochód Peugeot, którym kierował 18-latek z gminy Brodnica. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem i w badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,69 mg/l, czyli prawie 1,5 promila.

W tym samym dniu policjanci dwa razy interweniowali w jednym z mieszkań w Śremie. Według zgłoszenia śremianka poruszająca się na wózku inwalidzkim jest bita przez męża, który również korzysta z wózka. Kobieta utrzymywała, że upadła i nie chciała korzystać z pomocy oferowanej przez rodzinę. Ostatecznie zgodziła się na pobyt u córki.

Około 11:50 do śremskiej apteki wszedł bezdomny, który następnie przewrócił się i zasnął. Mężczyzna był znany funkcjonariuszom i został umieszczony w „policyjnym areszcie” do wytrzeźwienia.

O godzinie 20:40 policjanci zatrzymali na ul. Kołłątaja do kontroli Seata Ibizę, którym kierowała śremianka. Poddana badaniu na zawartość alkoholu uzyskała wynik 0,71 mg/l (ok. 1,5 promila).

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun