Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Straż Miejska Informuje, Śrem » Ulica Kościuszki pod nadzorem Straży Miejskiej

Ulica Kościuszki od dawna jest miejskim deptakiem. Niestety przez parkujące auta traci na swoim uroku.

Straż Miejska od kilkunastu dni kontroluje auta parkujące na śremskim deptaku. Od kilku lat można bowiem zaobserwować, że zamiast pieszym służy on do parkowania pojazdów. I nie są to tylko auta, które dostarczają towar do sklepów przy ulicy.

„Prowadzone kontrole potwierdzają, że niektórzy kierujący, z różnych względów wykorzystują ulicę Kościuszki do wielogodzinnego parkowania. Trwające działania mają za cel ukrócić ten proceder. Dlatego strażnicy miejscy, oprócz pouczeń, nakładają również grzywny. Kontrola bedzie prowadzona dalej.”

Na ulicy Kościuszki obowiązuje strefa zamieszkania, co oznacza między innymi, że pieszy może poruszać się po całej szerokości jezdni, a kierowcy swoimi pojazdami mogą poruszać się z prędkością nieprzekraczającą 20 km/h i zostawiać je w wyznaczonych miejscach.

komentarze

  1. FG pisze:

    A propo miejsc wyznaczonych… w strefie platnego parkowania tez mozna pobierac oplaty za postoj w WYZNACZONYCH MIEJSCACH, a jakos rada sobie uchwalila ze za parkowania byle gdzie i byle jak … odsylam do ustawy o drogach publicznych

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun