Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Oświadczenie proboszcza

Publiczne media wyemitowały reportaż dotyczący listów, które proboszcz śremskiej fary zostawił parafianom nieprzyjmujących odwiedzin.

Fot: Obchody 93. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W Śremie nie milkną głosy na temat listów, które proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej. Ostatnio w Telewizji Publicznej pojawił się reportaż dotyczący owego wydarzenia. Ksiądz prałat w swoim liście prosił parafian o podpisanie oświadczenia, które brzmi: „Nie życzę sobie, aby w razie mojej śmierci Kapłan katolicki żegnał mnie na drogę do wieczności”. List trafił do tych, którzy już kilka lat nie przyjmują kolędy.

Po różnych publikacjach w mediach, ksiądz prałat wystosował oświadczenie, które znajduje się również na stronie parafii. Tłumaczył w nim, że głównym powodem pozostawienia listów jest troska duszpasterska i chęć poznania wiernych. Pisze w nim również: „Nikogo nie straszyłem piekłem, bo nie taki był cel tego listu (…) Jest mi przykro, że robi się z tego tanią sensację, kiedy listy były kierowane imiennie do bardzo wąskiego grona konkretnych osób w drodze indywidualnej korespondencji. Nie była to żadna nagonka, ale zaproszenie do rzeczowej rozmowy.”

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun