Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Wydarzenia » Zebranie śremskich wędkarzy

W niedzielę odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2011 rok największego śremskiego koła wędkarskiego. Burmistrz Śremu wypowiedział się między innymi na temat zamknięcia przejazdu nad Wartę.

Według danych z 31 grudnia 2011 koło wędkarskie Śrem-Miasto liczyło 845 członków. W stosunku do roku 2010 ilość członków wzrosła o 45 osób. Podczas spotkania wędkarze podsumowali miniony rok, poznali między innymi wyniki poszczególnych konkursów z ubiegłego sezonu. Najlepszym wędkarzem ubiegłego roku wśród seniorów został Tomasz Ostrowski, wśród kobiet Jolanta Domańska, a wśród juniorów Michał Buchwald.

Reprezentacja koła brała udział w zawodach rejonowych:

  • Puchar Starosty Śremskiego – II miejsce,
  • Rejonowe Zawody Młodzieżowe – I miejsce,
  • Rejonowe Zawody Drużynowe Seniorów – VI miejsce,
  • Rejonowe Zawody dla Prezesów i Dwóch Członków Zarządu – VII miejsce,
  • Rejonowe Zawody Spinningowe – VIII miejsce,
  • Rejonowe Zawody Podlodowe – VII miejsce,
  • Trójmecz – II miejsce.

29 maja 2011 roku koło PZW nr 127 Śrem-Miasto zorganizowało konkurs z okazji Dnia Dziecka, w którym udział wzięło 49 dzieci. Młodzież z koła brała udział w zawodach z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez Zarząd Okręgu w Poznaniu. Zajęli na nich II, III i IV miejsce. W zawodach spławikowych w Radzynach najmłodsza reprezentacja Śrem-Miasto zdobyła w kategorii do 12 lat – II miejsce, a w kategorii do 16 lat – I, VII i IX miejsce.

Jednym z zadań śremskiego koła jest ochrona środowiska, dbanie o porządek wokół zbiorników oraz walka z kłusownictwem. W minionym roku członkowie koła zajęli się oczyszczaniem brzegów z nadmiernego zakrzewienia, posprzątali wyspę na małym zalewie z powalonych przez bobry drzew.

Po wielu staraniach, w minionym roku udało się wydzierżawić dla wędkarzy wodę w parku miejskim, która przez wiele lat była w rękach prywatnych i została strasznie zaniedbana. Troską naszą jest, aby temu zbiornikowi przywrócić dawną świetność. Wiosną planujemy zrobić generalne porządki i przygotować to łowisko do użytku.

W 2011 roku na wodach będących pod opieką koła wędkarskiego Śrem-Miasto dokonano licznych zarybień. Niestety pomimo spełnienia odpowiednich warunków niewielka ilość leszcza wpuszczonego do stawu w Parku Miejskim padła. Martwe ryby zostały przekazane specjalistycznej firmie do utylizacji. Tragedią jest fakt, że wędkarze tuż po zarybieniu nie dadzą zaaklimatyzować się rybie i z premedytacją wyławiają wszystko to, co zostało wpuszczone.

Na zebraniu obecny był Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski, który w swoim przemówieniu opowiedział o planach związanych z zagospodarowaniem brzegów Warty, czyli o II etapie budowy promenady, która będzie prowadziła do ulicy Zachodniej przy oczyszczalni oraz o budowie portu rzecznego. Natomiast nad Jeziorem Grzymisławskim ma powstać dalszy ciąg chodnika. Burmistrz Śremu tłumaczył o przyczynie zamknięcia przejazdu nad Wartę. Związane jest to z niemożliwością powstrzymania powstawania dzikich wysypisk nad rzeką. Zapowiedział, że jak tylko zniknie nielegalny wywóz śmieci, przejazd będzie otwarty.

Kolejny etap budowy centrum sportowo-rekreacyjnego nad zalewem w Psarskiem rozpocznie się wówczas, gdy gmina otrzyma dotacje z Unii Europejskiej, najprawdopodobniej w 2013 roku.

FOTORELACJA

[nggallery id=191]

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun