Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Za duża prędkość na drogach

W weekend policjanci z drogówki podczas kontroli ujawnili kierowców przekraczających prędkość nawet o ponad 50 km/h.

W piątek w godzinach popołudniowych podczas kontroli w Drzonku zatrzymali dwóch kierowców. 45-letni mieszkaniec Krakowa kierując fordem jechał z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Został ukarany 400-złotowym mandatem i 10 pkt. karnymi. Drugi, 33-latek z Książa Wielkopolskiego jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci ukarali go takim samym mandatem.

W sobotę rano w Drzonku, 29-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który kierował Passatem jechał z prędkością 91 km/h. Policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 300 zł oraz 8 pkt. karnych. Tego samego dnia o 17:10 zatrzymano do kontroli 29-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego (woj. dolnośląskie), który jechał z prędkością 93 km/h. Został ukarany 400-złotowym mandatem i 8 pkt. karnymi.

W niedzielę o 9:50 w Drzonku 29-latek z powiatu gostyńskiego jechał z prędkością 93 km/h, o 11:15 w tej samej miejscowości 31-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego jechał z prędkością 97 km/h. O godzinie 15:15 w Psarskiem 25-latek z powiatu kłobuckiego (woj. śląskie) jechał z prędkością 94 km/h.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę  i szczególną ostrożność na drogach, tym bardziej, że w minioną niedzielę doszło na terenie naszego powiatu do drugiego w tym roku tragicznego w skutkach wypadku. W ubiegłym tygodniu doszło też do wielu kolizji drogowych. Na szczęście w tych przypadkach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie. Fot. Ekspert brd (CC 3.0)

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun