Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Krzysztof Łożyński zastępca burmistrza odwołany!!

Jak można przeczytać na śremskich stronach Biuletynu Informacji Publicznych, Krzysztof Łożyński zastępca burmistrza zostanie odwołany ze swojej funkcji z dniem 25 czerwca 2009 r.

Nie będzie wiceburmistrza – powiedział Adam Lewandowski, burmistrz gminy. – Nie planuję jego powołania – wyjaśnił.

burmistrzZamiast tego rozszerzył on kompetencje Hanny Brukarczyk pełniącej od wielu lat funkcję sekretarza gminy. – Pani sekretarz będzie miała szersze uprawnienia na czas mojej nieobecności – powiedział burmistrz Śremu.

Adam Lewandowski wyjaśnił, że odejście jego zastepcy to efekt wspólnych ustaleń jego i Krzysztofa Łożyńskiego. Data zakończenia pełnienia obowiązków przez wiceburmistrza, to 25 czerwca. Jednocześnie burmistrz Lewandowski poinformował, że Krzysztof Łożyński (zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami) złożył wniosek o przyznanie mu renty.

Podobne zapowiedzi znane były od ubiegłego roku. Decyzja o odejściu wiceburmistrza miała zapaść na początku tego roku.

Wiceburmistrz zarabiał około 8 tysięcy złotych. Złożenie rezygnacji nie oznacza, że nie dostanie odprawy. Jej dokładna wysokość będzie znana po weekendzie.

Krzysztof Łożyński był w latach 90-tych zastępcą burmistrza, a w kadencji 2002-2006 burmistrzem Śremu. Politycznie związany z ruchem postsolidarnościowym, z którego wywodzi się stowarzyszenie Komitet Obywatelski, dziś współrządzący w gminie i powiecie w ramach koalicji z Platformą Obywatelską, z której poparciem w wyborach startował Adam Lewandowski. Ze starającym się o reelekcję Krzysztofem Łożyńskim obecny burmistrz starł się w drugiej turze wyborów. Po wygranej zaskoczył swoich wyborców robiąc kontrkandydata swoim zastępcą.

Niedługo po objęciu funkcji polityk KO, zaczął chorować. Pod koniec ubiegłego roku, po około półrocznej absencji.

Oryginalną notkę można zobaczyć TUTAJ

Źródło: Adrian Domański  -  POLSKA Głos Wielkopolski

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun