Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Powiat Śremski » Dzień Patrona w ZSE

W poniedziałek w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Dzień Patrona, którym jest Cyryl Ratajski.

Poniedziałek był dniem szczególnym dla całej szkolnej społeczności oraz wszystkich przyjaciół Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie. Już po raz drugi uczczono pamięć patrona Szkoły. W tym roku Święto Patrona przebiegało pod hasłem „Polubić Cyryla”. Samorząd Uczniowski wraz z gronem zaangażowanych uczniów przygotowali imprezę, podczas której starali się przybliżyć postać patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Zgodnie z tradycją, którą wspólnie tworzymy, co roku w rocznicę urodzin tego wielkiego działacza społecznego i politycznego, spotykamy się i wspominamy jego dokonania. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać rozmowy dwojga młodych ludzi, przed którymi postawiono zadanie przygotowania kampanii PR Cyryla Ratajskiego.

Zadanie początkowo wydawało się trudne, ale okazało się, że Cyryl to człowiek wyjątkowy – wielu talentów i pasji. Młodzi ludzie prześledzili losy Cyryla, zwracając uwagę na jego zasługi dla Poznania i Wielkopolski. Ich rozmowę urozmaiciły scenki rodzajowe, w których można było poznać (z przymrużeniem oka) prywatne życie Cyryla Ratajskiego.

Informacja i fot: ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun