Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Śrem » Oddaj krew dla Magdy i Damiana

W piątek przy pl. Kolegiackim w Poznaniu odbędzie się zbiórka krwi KREWNI EURO dla Magdy ze Śremu.

W piątek, 23 marca w godzinach od 9:00 do 17:00 na parterze budynku Urzędu Miasta w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja zbiórki krwi w ramach akcji KREWNI EURO. W tym dniu krew będzie zbierana dla Magdy ze Śremu i Damiana z Gniezna, podopiecznych Drużyny Szpiku. Będzie można włączyć się do rejestru dawców szpiku i pobrać kartę zawierającą deklarację woli oddania narządów do transplantacji. Dla każdego uczestnika akcji przygotowany zostanie drobny upominek w postaci koszulki z logo Poznania, Miasta – Gospodarza EURO 2012.

Liczy się i wola niesienia pomocy, ale i czas. Tego Magda i Damian nie mają wiele, stąd szczególnie namawiamy do nieodkładania decyzji o przystąpieniu do rejestru dawców szpiku na potem – mówią organizatorzy. Kilkanaście minut poświęconych na pomoc drugiemu człowiekowi w formie jaką propagują KREWNI EURO, ma wartość uratowanego ludzkiego życia i zdrowia.

Każdy dorosły, zdrowy człowiek, o przeciętnej kondycji fizycznej, po pomyślnym przejściu podstawowych badań lekarskich, jednorazowo może oddać około 450 militrów krwi. Aby włączyć się do bazy dawców szpiku potrzeba zaledwie 10 mililitrów.

W trakcie dziesięciu edycji akcji zebrano ponad 980 litrów krwi. Uczestniczyło w nich 2236 osób oraz 621 wpisało się do rejestru dawców szpiku.

komentarze

  1. niech Madzia i Damian koniecznie zwrócą się do Medigenu – najlepszego polskiego ośrodka doboru dawców (wg Polstransplant). Medigen jako jedyny ma dostęp do bazy NMDP w USA (6mln dawców) i systemu doboru na żywo (inne rejestry mają aktualizację raz na miesiąc)

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun