Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » 8 lat wystaw Mrowińskiego w Śremie

W niedzielę odbył się wernisaż 8. wystawy prac Stanisława Mrowińskiego. W tym roku w sali muzeum zaprezentowano plakaty artysty.

Wystawa plakatów Stanisława Mrowińskiego było ósmym spotkaniem sympatyków artysty. Podczas przygotowań wcześniejszych wystaw i spotkań w pracowni artysty powstała idea kolejnych prezentacji innych pól twórczej aktywności Stanisława Mrowińskiego w muzeum. Zapowiada to dalsze przedsięwzięcia w przyszłości.

Podczas spotkania Dyrektor Muzeum opowiedział o polskiej szkole plakatu. Plakat polski jest  naszym towarem eksportowym, rozpoznawalnym niemal na całym świecie – powiedział Mariusz Kondziela. Dobry plakat powinien spełniać podstawowe warunki prostoty. W ciągu miesiąca – 30 dni powinno się myśleć, a tylko jeden dzień powinna zająć praca nad plakatem.

Pani Irena Rychła – Mrowińska przedstawiła historie plakatów prezentowanych w muzeum. W trakcie wystawy odbyła się licytacja prac Stanisława Mrowińskiego.

Stanisław Mrowiński urodził się 17 marca 1928 w Poznaniu, zmarł 30 września 1997 roku. Zajmował jedno z czołowych miejsc wśród adeptów karykatury pierwszej wielkości. Zajmował się również malarstwem sztalugowym i ściennym, witrażem, scenografią, projektowaniem i eksperymentowaniem w dziedzinie rzeźby. W izbie pamięci przy ul. Wodnej w Poznaniu, którą prowadzi Pani Irena można podziwiać jego dorobek twórczy i kolekcjonerski.

[nggallery id=195]

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun