Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Śrem » Święta na śremskich drogach

W święta doszło do czterech kolizji drogowych na terenie Powiatu Śremskiego. Ujawniono również nietrzeźwych.

W Wielki Piątek na drodze Śrem-Czmoń około 12:00 kierujący ciężarowym Manem, 52-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, wyprzedzając zajechał drogę jadącemu z przeciwka Citroenowi Berlingo, którego kierowca, 23-letni mieszkaniec Krotoszyna, gwałtownie zahamował, zjechał na pobocze i dachował. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W sobotę przed 9:00 w Książu Wielkopolskim na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wiosny Ludów, kierujący fordem, mieszkaniec miejscowości Teresa, nie udzielił pierwszeństwa kierującemu audi. Kierowca forda był w stanie po użyciu alkoholu. W wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,14 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Do zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, która zabrała jednego z pasażerów audi. Po udzieleniu pomocy został zwolniony do domu.

Pozostałe kolizje nie były groźne w skutkach.

W poniedziałek o 5:30 zatrzymano do kontroli drogowej audi, które wjeżdżało na teren stacji benzynowej w Śremie. 29-letni kierowca z Czmonia został poddany badaniu na zawartość alkoholu i uzyskał wynik 1,04 mg/l.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun