Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Informacje policyjne, Powiat Śremski » Policjant uratował tonącą kobietę

W niedzielę funkcjonariusze śremskiej policji udali się na interwencję. Jeden z nich uratował życie kobiecie.

W minioną niedzielę o 23:30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w Wieszczyczynie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do mieszkania zgłaszającej dobijała się sąsiadka, która była agresywna i żądała wpuszczenia jej do środka, a przed przyjazdem radiowozu oddaliła się.

Kiedy funkcjonariusze udali się na posesję agresywnej sąsiadki zauważyli kobietę, która biegła w stronę stawku, rzuciła się do niego i zniknęła pod taflą wody - opisywała zdarzenie nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie – Sierż. Dawid Wojtkowski bez chwili wahania, w cały policyjnym rynsztunku, wskoczył do wody. Szybko znalazł pod wodą kobietę i wspólnie z drugim funkcjonariuszem wyciągnęli ją na brzeg oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kobieta po odzyskaniu przytomności zaczęła atakować i wyzywać wulgarnymi słowami ratujących ją policjantów. Następnie została przewieziona do szpitala.

Sierż. Dawid Wojtkowski 25 listopada 2011 roku został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem - „Kryształową Gwiazdą”, którą przyznaje się za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Na podstawie informacji KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun