Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Pożegnanie maturzystów w ZSE

Zespół Szkół Ekonomicznych pożegnał tegorocznych maturzystów. Świadectwa odebrało 118 uczniów.

W piątek 27 kwietnia Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie przeżywał prawdziwe święto. Jak co roku o tej porze nastąpił uroczysty moment pożegnania uczniów klas maturalnych. Zgodnie ze szkolną tradycją była to wyjątkowa uroczystość. Absolwenci z dumą i łzą w oku w takt poloneza wchodzili do szkolnej sali gimnastycznej, która tego dnia przyjęła rolę auli. Absolwenci w charakterystycznych dla Ekonomika togach prezentowali się bardzo uroczyście i dojrzale. 118 wytrwałych uczniów klas technikum ekonomicznego, informatycznego, logistycznego oraz dwuletniego liceum dla dorosłych odebrało ciężko wypracowane świadectwa.

Uczniowie młodszego rocznika zadbali o to, by było to prawdziwe  święto. Piękna scena, oprawa muzyczna, kwiaty, a przede wszystkim wielkie emocje towarzyszyły absolwentom 2012. Jak co roku szkolnej społeczności kibicowali w tej wyjątkowej chwili przyjaciele Szkoły. Bardzo ważnymi gośćmi tego dnia byli rodzice absolwentów, którzy tłumnie przybyli do szkoły, by razem ze swymi dziećmi przeżywać jedną z najbardziej wzruszających chwil.

Zgodnie z tradycją pierwsze świadectwo ukończenia szkoły powędrowało do prymusa Zespołu Szkół Ekonomicznych. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Jaśminie Stańczak z klasy IV TB. Także dla niej Rada Rodziców ufundowała nagrodę, a oprócz tego z rąk przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej Mariusza Szydłowskiego Jaśmina odebrała specjalną  nagrodę i indeks.

A potem kolejni maturzyści odebrali świadectwa, wyróżnienia, nagrody i podziękowania. Tych ostatnich nie zabrakło także dla rodziców, którzy włączyli się w pracę szkoły, a co najważniejsze, wychowali zdolnych młodych ludzi.

Był również czas na pożegnalne przemówienia i trochę muzyki. Śpiewająco swych starszych kolegów pożegnali uczniowie klas trzecich Agnieszka Podemska i Patryk Orwat. A na zakończenie miał miejsce niezwykły występ – razem na scenie pojawiły się Marta Byrtek, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych oraz tegoroczna absolwentka Marta Wachowiak. Razem, w wyjątkowy sposób, życzyły maturzystom „szczęśliwej drogi”.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził ostatni szkolny dzwonek, który w wykonaniu dyrektora szkoły Piotra Karlińskiego, był znakiem, że to już naprawdę koniec….

Tekst: Katarzyna Grzegorczyk. Fot: ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun