Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Nowe oznakowanie na Ziemiańskim Szlaku Rowerowym

Ziemiański Szlak Rowerowy ma długość 245 km i przebiega przez gminę Brodnica. Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości otrzymało dofinansowanie na odnowienie oznakowania.

Ziemiański Szlak Rowerowy to jeden z 9 rowerowych szlaków naszego województwa. W całości znajduje się na terenie południowo-zachodniej Wielkopolski. Został  wytyczony i oznakowany w 2003 roku zgodnie z obowiązującą instrukcją znakowania szlaków turystycznych wydaną przez PTTK. Oznaczony został białym kwadratem, na którym widnieje symbol roweru, a pod nim prostokąt w kolorze zielonym. Od tamtego czasu nie był modernizowany. W tematykę szlaku wpisują się dawne majątki ziemskie (dworki, pałace, zamki, zabytkowe kościoły i klasztory), które niegdyś były zarządzane przez zasłużone dla wielkopolskiego rozwoju społeczno-gospodarczego, zamożne rodziny (Chłapowscy, Leszczyńscy, Czarneccy, Zakrzewscy).

Wartość projektu odnowienia oznakowania to 34 300,00 zł. Realizacja projektu rozpoczęła się w kwietniu i zakończy 31 listopada.

Przebieg szlaku:

Mosina – Iłówiec – Czempiń – Racot – Kościan – Osieczna – Leszno – Rawicz – Golejewko – Pakosław – Jutrosin – Kobylin – Pępowo – Głogówko – Cichowo – Lubiń – Krzywiń – Turew – Czempiń – Mosina.

Informacja: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Fot: sxc.hu

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun