Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Śremsong 2012

W piątek zakończył się 21. konkurs piosenki Śremsong.

W piątkowe popołudnie i wieczór w hali Bazar zakończyła się tegoroczna edycja Śremsongu koncertem galowym. Przed publicznością wystąpili wyróżnieni artyści.

Do konkursu zgłosiło się ponad 100 wykonawców z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych i dorosłych. W kategorii szkół podstawowych przyznano 11 wyróżnień, wśród gimnazjalistów wyłoniono 15 wykonawców, których wyróżniono. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i wyższych wyróżniono 16 artystów.

Na scenie w piątek zaprezentowali się m.in. Aleksandra Liske ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych, Michalina Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej w Wirach, Zespół Wokalny Wesołe Nutki z Leszna. Wśród gimnazjalistów wystąpili Laura Andrzejewska z  Żerkowa, Bartosz Dwornik z Leszna, Zespół Wokalny Semplicze z Lubinia, Karolina Pietruszka z Piły, Malwina Skórska z Poznania, Chór Kameleon z Sierakowa. Kategorię szkół średnich i wyższych reprezentowali m.in.: Klaudia Popielska oraz Zespół Wokalny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie, Chór Zion z Poznania oraz Seminaryjny Zespół Biedaczyna Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach – Panewnikach.

Konkursowi towarzyszyły warsztaty wokalne i sztuki przestrzennej. W czwartek odbył się koncert gościa – Joanny Janiak z zespołem 3dzieści3.

[nggallery id=207]

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun