Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Dzień Zdrowia i Sportu

Zgodnie z coroczną tradycją, dnia 1 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie odbył się dzień zdrowia i sportu.

Dzień Zdrowia i Sportu w ZSE

Tym razem przybyliśmy do szkoły dumnie ubrani w barwy biało-czerwone i stroje nawiązujące do EURO 2012. Pełni zapału i energii wzięliśmy udział we wzajemnej rywalizacji, w ramach której przygotowaliśmy plakaty reklamujące mecz nauczyciele kontra uczniowie, hasło dopingujące naszych sportowców podczas zawodów EURO 2012 oraz 5-mintowe prezentacje, w czasie których mieliśmy zaprezentować ciekawe dla nas formy aktywnego spędzania czasu. W różny sposób zaprezentowane zostały m.in. piłka nożna, siatkówka, taniec, ZUMBA oraz nordic walking.

Impreza rozpoczęła się finałem Olimpiady „Jak dobrze być zdrowym”, która tym razem przebiegała pod hasłem „Zdrowy i aktywny tryb życia młodzieży kapitałem na przyszłość”. Następnie mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak prawidłowo powinniśmy się odżywiać. Myślę, że w tym momencie prawie każdy doszedł do smutnego wniosku, że niestety nie do końca potrafi stosować na co dzień zdrową dietę. Na szczęście istniała również możliwość indywidualnego porozmawiania z dietetykiem, który mógł nam w tym pomóc. Pierwsze klasy w tym czasie uczestniczyły w dodatkowym spotkaniu z przedstawicielami policji. Ci mieli za zadanie przedstawić najmłodszym z nas temat odpowiedzialności karnej młodzieży.

Dodatkowo każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz dokonać indywidualnych pomiarów i poznać na ich podstawie swoją wagę, BMI, a także ilość tłuszczu i mięśni w całym organizmie. Panie miały też możliwość skorzystania z usług Salonu kosmetycznego „Angel”. Mogły liczyć na profesjonalną poradę, makijaż i manicure.

Zwieńczeniem całej imprezy była ZUMBA pod przewodnictwem pani Magdaleny Nawrot, no i oczywiście mecze! Rywalizację nauczycielek z uczennicami wygrały te drugie, osiągając wynik 8:1. W męskim starciu został jednak uratowany honor grona pedagogicznego, nauczyciele nie pozwolili strzelić sobie nawet jednej bramki i wygrali z uczniami 4:0.

Jak co roku, wszyscy dobrze się bawiliśmy, a przez całą imprezę panowała bardzo dobra atmosfera! Zwycięzcami tego dnia zostali uczniowie klasy 1TL. Gratulujemy!

Tekst: Piotr D. (klasa II TA)

[nggallery id=213]

Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun