Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Sport » Pierwszy śremski półmaraton

Już jutro wystartują biegacze w pierwszym BASF Śrem Półmaratonie. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.

Pierwszy raz w Śremie odbędzie się półmaraton. Będzie to święto dla lokalnych biegaczy. Do miasta przyjadą uczestnicy z całej Polski, a także z zagranicy. Do tej pory zapisanych jest już 581 zawodników, wśród nich Burmistrz Śremu – Adam Lewandowski, Wicestarosta śremski – Daniel Cicharski, Przewodniczący Rady Powiatu – Roman Szydłowski. Zapisać się będzie można jeszcze jutro w biurze zawodów do godziny 9:00.

Trasa półmaratonu będzie przebiegać następująco: Wojska Polskiego – Kilińskiego – Al. Solidarności – Grottgera – Chełmońskiego – Gaj (skręt w prawo w kierunku schroniska dla zwierząt) – Krzyżanowo (z kierunku Manieczek) – Błociszewo – Gaj – Śrem. Powrót będzie odbywać się tymi samymi ulicami. Dla biegaczy na trasie czekają punkty z wodą: przy ul. Chełmońskiego (Cztery Korony), w Gaju przy przystanku PKS oraz w Krzyżanowie w okolicach szkoły.

W godzinach 9:45 – 13:45 ulice, po których pobiegną zawodnicy będą wyłączone z ruchu. Dodatkowo wzdłuż Wojska Polskiego i Grottgera będzie obowiązywać zakaz parkowania pojazdów.

Dla kibicujących organizatorzy przygotowali specjalne gadżety. Przewidziane jest także losowanie nagród dla uczestników i nie tylko. Na zakończenie imprezy odbędzie się wspólny bieg kibica na półtora kilometrowej pętli wzdłuż ulicy Wojska Polskiego do Ronda im. Jana Pawła II. Każdy uczestnik tego krótkiego biegu musi się przebrać w barwy narodowe.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun