Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Interwencje policji

Wypadki, kolizje drogowe, kradzieże, zaprószenie ognia, nadmierna prędkość i nietrzeźwi kierowcy. Działania śremskiej policji w okresie 4-10 lipca.

Środa, 4 lipca

10:25 – Wyrzeka-Nochowo – Na łuku drogi kierująca Oplem Corsa, mieszkanka pow. śremskiego zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z samochodem ciężarowym.

17:15 – Śrem, ul. Matuszewskiego – Kierujący Renault Megane najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki BMW. Sprawca został ukarany 100-złotowym mandatem karnym.

18:40 – Dolsk-Kotowo – Kierujący Volkswagenem, mieszkaniec Wałcza, rozpoczynając wyprzedzanie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel Omega, który był już w trakcie wyprzedzania. Volkswagen na skutek uderzenia zjechał na prawy pas i uderzył w jadący w tym samym kierunku ciężarowego Mercedesa. Kierowcę VW ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Czwartek, 5 lipca

22:10 – Śrem-Zaniemyśl – Na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Zaniemyśl 29-letni motocyklista z pow. średzkiego z nieustalonych przyczyn przewrócił się na jezdnię. W wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Piątek, 6 lipca

19:15 – Drzonek – Kierujący motocyklem Suzuki, mieszkaniec pow. poznańskiego, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Ukarany został 400-złotowym mandatem.

19:30 – Drzonek – Kierujący Suzuki Grand Vitara, mieszkaniec pow. wrocławskiego, jechał z prędkością 106 km/h. Został ukarany 500-złotowym mandatem.

Sobota, 7 lipca

18:00 – Chrząstowo – Kierujący Hondą Civic, mieszkaniec gm. Nowe Miasto, najechał na tył poprzedzającego go Nissana 200SX. W wyniku zderzenia kierowca Nissana, śremianin, uderzył w przydrożne drzewo. Sprawca został ukarany 200-złotowym mandatem karnym.

20:45 – Kadzewo – Mieszkaniec gm. Śrem, który kierował Oplem Frontiera został zatrzymany do kontroli drogowej. Poddany badaniu na zawartość alkoholu uzyskał wynik 1,42 mg/l (ok. 3 promile).

Podczas dyskoteki w Żabnie nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Sony Ericsson o wartości 400 zł, który należy do mieszkańca gm. Brodnica.

Niedziela, 8 lipca

4:10 – Śrem, ul. Piłsudskiego – Do kontroli drogowej zatrzymano kierującego Renault Megane, mieszkańca gm. Śrem, który uzyskał wynik 0,32 mg/l w badaniu na zawartość alkoholu.

9:00 – Dolsk – W kościele pw. św. Michała Archanioła dokonano kradzieży 2 puszek blaszanych z zawartością pieniędzy w kwocie 240 złotych.

12:50 – Chrząstowo – Kierujący Volkswagenem, mieszkaniec pow. średzkiego, jechał 125 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 500 zł.

14:55 – Śrem, ul. Chełmońskiego – Kierowca Hondy Civic cofając uderzył w Fiata Seicento, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

19:50 – Śrem, ul. Konstytucji 3 Maja – Kierujący Fiatem Panda nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z prawej strony kierującemu Fordem Fiesta i doprowadził do kolizji. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

20:55 – Śrem, ul. Chłapowskiego – 22-letni śremianin kierował Volkswagenem Golfem znajdując się w stanie nietrzeźwości (ok. promila alkoholu).

W nocy z 8. na 9. lipca miało miejsce włamanie do lokalu gastronomicznego na terenie ośrodka w Jarosławkach. Sprawca po wybiciu szyby, wszedł do lokalu i ukradł towary spożywcze na kwotę 2 000 zł.

Poniedziałek, 9 lipca

11:30 – Kiełczyn – Najprawdopodobniej wskutek zaprószenia ognia przez mieszkańców doszło do pożaru pokoju w domu jednorodzinnym. Spaleniu uległo łóżko, a ściany zostały odymione. Nikt nie odniósł obrażeń.

13:15 – Śrem, ul. Wojska Polskiego/Przemysłowa – Kierujący motorowerem skręcając, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w Opla, którym kierowała śremianka. Dodatkowo kierujący motorowerem znajdował w stanie nietrzeźwości. W badaniu na zawartość alkoholu uzyskał wynik 1,41 mg/l (ok. 3 promile).

17:55 – Śrem – 15-letni mieszkaniec pow. gostyńskiego w jednym z marketów dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych o wartości 59,95 zł. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rejonowym (Wydział Rodzinny i Nieletnich).

21:10 – Pinka – Podczas kontroli drogowej zatrzymano kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości – 0,8 promila.

Wtorek, 10 lipca

9:20 – Drzonek – Kierujący Fordem, mieszkaniec pow. leszczyńskiego, jechał z prędkością 107 km/h. Został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun