Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Śrem » Inicjatywa JEREMIE – korzystna pożyczka dla przedsiębiorców

W piątkowe popołudnie odbyła się konferencja poświęcona Inicjatywie JEREMIE – unijnym wsparciu dla przedsiębiorców. Przedstawiono atuty alternatywnej formy finansowania.

W Auli im. Jana Pawła II zebrali się przedsiębiorcy, którzy szukają alternatywnych form finansowania swoich inwestycji. Inicjatywa JEREMIE jest innowacyjnym mechanizmem finansowania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez m.in. zwrotne pożyczki. Ze środków w ramach inicjatywy JEREMIE mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego. Środki mogą być wykorzystane m.in. na inwestycje, zakup środków trwałych i obrotowych oraz usługi.

Pośrednikiem finansowym Inicjatywy JEREMIE w Powiecie Śremskim jest Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota jaką można uzyskać to 100 000 zł, okres spłaty to maksymalnie 60 miesięcy. Minimalny wkład własny ubiegającego się o pożyczkę wynosi 10% wartości inwestycji. Pożyczka wraz z odsetkami spłacana jest w malejących ratach miesięcznych, oprocentowana jest według stopy referencyjnej Komisji Europejskiej obowiązującej w dniu zawarcia umowy. Wysokość marży ustalana jest indywidualnie i wynosi do 4 punktów procentowych. Od pożyczki pobierana jest prowizja w wysokości 1% od przyznanej kwoty. Zabezpieczenie pożyczki musi stanowić minimum 120% udzielonej kwoty.

Szczegółowe informacje na temat finansowania w Inicjatywie JEREMIE są dostępne w biurze Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, które mieści się w Śremie przy ul. Leopolda Okulickiego 3.

[nggallery id=237]

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun