Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Powiat Śremski » Świętowanie w Ekonomie

15 października to dla większości Polaków po prostu trzeci poniedziałek miesiąca. Jednak nie dla uczniów śremskiego Ekonomika! W tym oto dniu bowiem obchodziliśmy Dzień Kota i Święto Edukacji Narodowej, oczywiście w naszym niepowtarzalnym stylu.

Impreza zaczęła się chrztem klas pierwszych. To już nasza coroczna tradycja, iż pierwszaki nie stają się tak po prostu częścią naszej szkoły, a muszą przejść swój rytuał. Tym razem sala gimnastyczna zapełniła się pięknymi Rzymiankami i silnymi Gladiatorami! Całość rozpoczął przyjazd Cezara, którym oczywiście był Pan Dyrektor Piotr Karliński. Dumnie spoglądając na nowych uczniów naszej szkoły ze swojego rydwanu, zbliżał się w kierunku tronu, z którego bacznie obserwował ich późniejsze poczynania.

Wyścigi rydwanów, przerzucanie kulek przez akwedukty, szukanie swojej bogini wśród kolegów i koleżanek, czy przyciąganie do siebie winogron, to część konkursowa, z którą zmagały się klasy pierwsze. Wszyscy znakomicie sobie poradziły z postawionymi przed nimi zadaniami, jednak mimo niezwykłej atmosfery i wspaniałej zabawy, nie obyło się bez stresu, który mógł co niektórym pokrzyżować plany. Kto by pomyślał, że przewiezienie wychowawczyni rydwanem to tak duża presja, że można pomylić prawą stronę z lewą, a za swojego wychowawcę można wziąć bez problemu kolegę z klasy, kiedy trzeba go rozpoznać po samej zakrytej prześcieradłem sylwetce.

Nasi Rzymianie i Rzymianki przez całą zabawę dopingowali swych kolegów autorskim okrzykami! Słysząc od swoich kolegów m.in. „Nie ma lipy”, czy też „Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, przyjdź do Rzymian z 1E”, na pewno wszystkim robiło się raźniej! Jednak najlepiej zapamiętanym tekstem, był bez wątpienia okrzyk klasy 1I, brzmiący po porostu „Co jest? SIŁA!”. I ta właśnie siła pozwoliła im wygrać całą rywalizację, a przejawiała się ona przede wszystkim zgraniem uczniów ze sobą nawzajem i ze swoim wychowawcą, Panią Agatą Wasielewską. Co prawda nagroda w postaci szczęśliwego numerka dla całej klasy do wykorzystania w dniu wybranym przez wychowawcę trafia tylko do nich, jednak wszystkie pierwszaki i ich opiekunowie powinni być z siebie bardzo dumni!

Po przemówieniu Cezara, w którym oficjalne przyjął on uczniów klas pierwszych do naszej szkoły, nastał czas przedstawienia, które miało uhonorować naszych nauczycieli z okazji minionego Święta Edukacji Narodowej. Uczniowska wizja rady pedagogicznej rozbawiła zarówno uczniów, jak i samych parodiowanych nauczycieli! Mieliśmy okazję przekonać się, że nie brak im dystansu do siebie, a uczniowie Ekonomika mają głowy pełne oryginalnych, ponadprzeciętnych pomysłów!

Dwie godziny, które spędziliśmy na wspólnej zabawie minęły w mgnieniu oka! Niestety czas zawsze biegnie bardzo szybko, gdy dobrze się bawimy… Mamy jednak wspomnienia z tego dnia, które z pewnością długo pozostaną w naszych głowach!

Autor: Piotr Duszyński (kl. III TA); Fot.: ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun