Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Prezentacja szkół ponadgimnazjalnych

W sobotę w budynkach Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Śremskiego.

Ponadto uczestnicy targów mogli brać udział w konsultacjach z psychologami, pedagogami, doradcą zawodowym i liderem klubu pracy. Po prezentacjach szkół odbył się pokaz talentów ze śremskich szkół.

Dnia 27 października 2012r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie odbyło się V Forum Współpracy Szkół i Pracodawców.

Na imprezie znalazły się bardzo ważne osobistości z naszego regionu. Wszyscy przybyli po to, aby sprawdzić, jak szkoły ponadgimnazjalne promują rozwój kształcenia zawodowego u młodych ludzi. Uroczystość prowadziła uczennica Ekonomika, Małgorzata Urbańska, nie zabrakło jednak oficjalnych przemówień, między innymi Wice-starosty, Pana Daniela Cicharskiego.

Poza oficjalną częścią, był również czas na zwiedzenie sal lekcyjnych, w których mogły zaprezentować się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. Ich przedstawiciele stawali na głowie, aby pokazać potencjalnym przyszłym uczniom i ich rodzicom wszystkie walory swoich placówek. Nie zabrakło zdjęć z imprez okolicznościowych, występów artystycznych, czy też rozmów z członkami grona pedagogicznego na temat poszczególnych kierunków kształcenia.

Kolejnym punktem programu była prezentacja talentów uczniów z poszczególnych szkół. Mieliśmy okazję zobaczyć występy taneczne, wokalne, a także teatralne. Był to czas zrelaksowania się po przemowach i prezentacjach. Uczniowie spisali się na medal!

Jedną z atrakcji minionej soboty była możliwość rozmowy ze specjalistami Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz tymi z Urzędu Pracy. Dzięki temu młodzież mogła w nieco jaśniejszych barwach zastanowić się nad swoją przyszłością i podjąć racjonale decyzje na temat tego, jak miałaby ona wyglądać.

W tym roku Ekonomik jako gospodarz Forum zaproponował zwiedzającym zupełnie nową koncepcję prezentacji Szkoły. Zaprosiliśmy gimnazjalistów oraz gości Forum do „Kawiarenki u Cyryla”. Postanowiliśmy pokazać, że w naszej Szkole panuje wspaniała atmosfera, owocna współpraca uczniów i nauczycieli oraz nie brakuje wszechstronnie utalentowanych młodych ludzi. W kawiarence na gości czekały artystyczne akcenty, ale przede wszystkim słodki poczęstunek i aromatyczna kawa. Specjały do kawiarenki wyszły spod utalentowanych rąk naszych uczniów, uczennic i ich rodziców – za co bardzo dziękujemy!

Zacieśnienie więzi pomiędzy placówkami, przedsiębiorcami i instytucjami a młodymi ludźmi, które było głównym celem tegorocznego Forum, przebiegło bardzo pomyślnie. Przybyli goście mieli okazję zdobyć wiele cennych informacji. Bardzo dziękujemy za taką możliwość tegorocznym organizatorom, czyli Powiatowemu Urzędowi Pracy w Śremie, Starostwu Powiatowemu oraz Zespołowi Szkół Ekonomicznych!

Autor: Piotr Duszyński z klasy III A Technikum Ekonomicznego

[nggallery id=241]

komentarze

  1. Rudy pisze:

    No i bardzo dobrze :D impreza się udała, czekamy na inne :D

Napisz komentarz

© 2012 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun