Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Policjanci urotawali wisielca!

uratowali_czowieka_00719 maja policjanci – dzielnicowi st. asp. Ireneusz Wojtkowski i st. post. Dariusz Muślewski podjęli reanimację i uratowali życie mieszkańca Gogolewa /gmina Książ Wlkp./. Dziś za uratowanie życia ludzkiego dziękował im nadkom. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie.

uratowali_czowieka_005Wczoraj o godz. 14.30 do Rewiru Dzielnicowych w Książu Wlkp. zadzwoniła mieszkanka Gogolewa, która poinformowała policjantów, że boi się wrócić do domu, ponieważ jej mąż w nocy wszczął awanturę, po której ona wraz z dziećmi udała się do sąsiadki i tam spędzili resztę nocy. Kobieta prosiła policjantów, aby pomogli jej wrócić do domu. Policjanci natychmiast udali się do Gogolewa i po wejściu do mieszkania zgłaszającej nie zastali tam jej męża. Córka kobiety poinformowała funkcjonariuszy, iż widziała jak ojciec wyszedł z uratowali_czowieka_003mieszkania i udał się w kierunku ogrodu. Policjanci poszli do ogrodu. Tam nie było mężczyzny. Postanowili szukać dalej. Weszli do pomieszczenia gospodarczego. Tam zauważyli wiszącego na smyczy z łańcucha mężczyznę. St. asp. Ireneusz Wojtkowski uniósł wiszącego za nogi, a st. post. Dariusz Muślewski rozpiął łańcuch. Mężczyzna był nieprzytomny. Po ułożeniu go na posadzce policjanci rozpoczęli reanimację, w wyniku której mężczyzna odzyskał przytomność. Następnie policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe w Śremie, które zabrało mężczyznę do szpitala.

uratowali_czowieka1_009Przy tej okazji warto dodać, że st. asp. Ireneusz Wojtkowski już po raz drugi uratował życie człowiekowi. Latem 2004r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jarosławkach uratował tonącego mężczyznę. Wówczas m. in. za ratowanie życia ludzkiego ówczesny Prezydent RP odznaczył policjanta Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Dziś nadkom. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami bardzo dziękował policjantom i nie szczędził im słów uznania. Wręczył także funkcjonariuszom promesę – symboliczną nagrodę pieniężną.

Źródło: materiał prasowy KPP Śrem

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun