Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW nr 127

W niedzielę odbyło się zebranie wędkarzy z największego śremskiego koła wędkarskiego nr 127 Śrem-Miasto.

Zebranie rozpoczął Prezes Koła

Zebranie rozpoczął Prezes Koła nr 127 Śrem-Miasto, Marek Szalony, przywitał gości i zebranych wędkarzy. Na samym początku spotkania Burmistrz Śremu przedstawił plany dotyczące zagospodarowania terenów przy Warcie i Jeziorze Grzymisławskim oraz odpowiedział na pytania pasjonatów wędkarstwa.

Koło wędkarskie nr 127 w dniu 31 grudnia 2012 liczyło 867 wędkarzy.  W stosunku do roku 2011 ilość członków wzrosła o 22 osoby. Wędkarze mogą uczestniczyć w zawodach wędkarskich. Aby osiągać dobre wyniki należy wykazać się dobrą znajomością środowiska wodnego, sposobów żerowania ryb i technik wędkarskich. Tytuł Wędkarza Roku otrzymuje osoba, która zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej.

Wędkarz Roku 2012

Seniorzy:

 1. Janusz Ostrowski (248 pkt.)
 2. Tomasz Ostrowski (224 pkt.)
 3. Roman Bruczyński (212 pkt.)
 4. Grzegorz Michalak (162 pkt.)
 5. Jacek Gradecki (152 pkt.)
 6. Łukasz Maksymow (152 pkt.)

Kobiety:

 1. Krystyna Litke (178 pkt.)
 2. Jolanta Domańska (58 pkt.)

Juniorzy:

 1. Michał Buchwald (188 pkt.)
 2. Patryk Woźniak (170 pkt.)
 3. Łukasz Woroch (80 pkt.)
 4. Kacper Haremza (52 pkt.)
 5. Dawid Bałęczny (24 pkt.)
 6. Hubert Cymerman (23 pkt.)

Koło uczestniczyło w rejonowych zawodach wędkarskich. W zawodach o Puchar Starosty Śremskiego i Rejonowych Zawodach Młodzieżowych zdobyło pierwsze miejsce. W dniu 3 czerwca zorganizowano zawody dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyło w nich 70 dzieci. Prezes w sprawozdaniu Zarządu Koła wspomniał o uniemożliwieniu prac porządkowych polegających na wycince trzcin pod lustrem wody przez ornitologa.

W niedzielę odbyły się również wybory na Prezesa i do władz Koła. Prezesem na następną kadencję został wybrany Marek Szalony.

Wręczenie odznaczeń

Jedną z przyjemnych chwil było wręczenie odznaczeń za działalność społeczną na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego. Złotą Odznakę PZW z Wieńcami otrzymał Konrad Przebierała. Janusz Ostrowski otrzymał Srebrną Odznakę PZW. Medalem Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa został odznaczony Roman Bruczyński, a Odznaką Honorową Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego Mariusz Sosnowski, Walenty Buchwald, Łukasz Kropacz i Jan Augustyniak. Wersję powiększoną Odznaki Honorowej Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego otrzymał Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Inspektorat w Śremie.

[nggallery id=256]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun