Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Niedomknięty krąg znajomych

We wtorek w Muzeum Śremskim odbył się wernisaż wystawy prac jedenastu pań, które wspólnie tworzą i przy okazji mile spędzają czas.

Tematyka wystawy zaprezentowanej w śremskim muzeum była różnorodna, tak jak różnorodne są style autorek prac. Agnieszka Dzikowska, Wanda Jabłońska, Aleksandra Jarno, Ewa Jędrzejewska, Magdalena Jurga, Ewa Kozubska, Ilona Kuta, Mariola Kwarta, Iza Rybakowska, Mirka Tomczak oraz Urszula Brylewska-Łukomska były głównymi postaciami podczas wernisażu.

Panie pracują ze sobą dzięki uczestnictwu w zajęciach w Śremskim Ośrodku Kultury oraz uprzejmości jednej z artystek, która użycza swoją posiadłość. Wspólnie rozwijają swój warsztat artystyczny pod okiem malarki, pani Urszuli.  „Zaczęłyśmy malować, niektóre pierwszy raz w życiu, inne wracając do swoich zamiłowań sprzed lat lub wracając do umiejętności, które posiadły w szkołach plastycznych. (…) Kobiety są w bardzo modnym obecnie wieku, otwarte na ludzi, posiadające mnóstwo zainteresowań. Odkryły, że świetnie się czują w swoim towarzystwie, i chcą razem malować, i chcą rozmawiać ze sobą o życiu popijając wyśmienite wino.”

Artystki chcą zorganizować serię wystaw, a także uzyskać osobowość prawną jako stowarzyszenie. „Wszystkie nas łączy pasja do malowania, umiłowania sztuki i własnego towarzystwa” – podsumowuje pani Urszula.

Pani Urszula Brylewska-Łukomska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, jest wieloletnim pedagogiem, uczyła w Liceum Plastycznym w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, jest czynną artystką, prowadzi zajęcia Studium Plastyki w Śremskim Ośrodku Kultury, organizuje wystawy swoje i innych artystów.

[nggallery id=258]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun