Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Wydarzenia » Czym jest miłość?

Odpowiedź na to pytanie padła podczas Walentynkowej Gali Charytatywnej. Zorganizowała ją Drużyna Szpiku razem z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Śremie. Gościem była aktorka, Kasia Bujakiewicz.

Dominika z mamą

Miłość nie jest wtedy, kiedy używamy pięknych słów, obdarowujemy się laurkami, kwiatkami, ale gdy działamy dla innych, dzielimy się swoim życiem. Sposobem na prawdziwą miłość jest włączenie się do akcji Drużyny Szpiku, oddawanie krwi i zapisanie się jako dawca szpiku.

Nikodem ma 19 lat, zmaga się z białaczką, potrzebuje płytek – najcenniejszych elementów krwi. Aby uzyskać jeden woreczek płytek musi się na niego złożyć kilka ludzi, a chłopak potrzebuje ich kilka dziennie. Dzięki dawcom, którzy włączyli się w zbiórkę krwi w śremskich szkołach, Nikodem poczuł się lepiej. Gdyby nie było osób, które decydują się oddać krew, Nikodema nie byłoby dzisiaj z nami.

Marta ma 23 lata. W Walentynki otrzymała pierwszą kroplówkę życia, a czeka na nią jeszcze kilka. Jest bardzo słaba, ale siły dodają jej serdeczne wpisy na Facebooku i wiadomości o nowych dawcach. Dzięki nim wie, że ludzie są dobrzy.

Ludzi potrzebujących naszej krwi jest bardzo wielu. Niestety w Polsce nadal mało osób oddaje cenny płyn i zapisuje się jako potencjalny dawca szpiku. Uczniowie śremskich szkół 7 i 14 lutego oddali krew dla chorej Dominiki. Życiodajny płyn ofiarowało 77 osób, zarejestrowało się 30 nowych potencjalnych dawców szpiku. W sumie zebrano 35 litrów krwi. Okazja do okazania serca i podzielenia się życia będzie również 18 lutego od 9 do 14 na śremskim rynku.

Nie trzeba iść na wojnę, żeby zostać bohaterem, wystarczy oddać krew, zostać dawcą szpiku.

Wicewojewoda Wielkopolski

Podczas ostatnich Mikołajek uczniowie szkół średnich zbierali pieniądze na rzecz Dominiki. Zostały one przekazane podczas czwartkowego spotkania.

Dominika podczas gali podziękowała osobom, które oddały dla niej cenny dar życia – krew oraz angażują się w działalność charytatywną. Towarzyszyła jej matka wzruszona ofiarnością uczniów.

Kasia Bujakiewicz

W ostatnim czasie potencjalnym dawcą szpiku została Kasia Bujakiewicz, która zaszczyciła swoją obecnością walentynkową galę. Jak wyszłam z pobierania krwi poczułam się jak superman. Oddałam krew, jestem kimś – powiedziała o sobie aktorka. Kasia do fundacji Dawcy Szpiku dołączyła w 2008 roku. Zobaczyłam informację w Internecie, że w maratonie poznańskim udział bierze Drużyna Szpiku i wspólnie biegną w swoich czerwonych koszulkach. (…) Trochę sceptycznie podchodziłam do kolejnej akcji, ale trochę poczytałam i postanowiłam honorowo wystartować w tym maratonie. (…) Zachodziłam w ciąże, rodziłam dzieci i nie mogłam zostać dawcą. Od trzech tygodni czuję się spełnionym członkiem Drużyny Szpiku.

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, których nadrzędnym celem jest niesienie pomocy innym ludziom.  Poprzez udział w maratonach, imprezach sportowych promują działalność fundacji Dawcy Szpiku. Propagują informacje o krwiodawstwie i przeszczepie szpiku kostnego. Wspólnie z Kasią Bujakiewicz do drużyny należą sportowcy i artyści, m.in. Piotr Reiss, Szymon Ziółkowski, Magdalena Stużyńska, Olga Bończyk i Mezo. Jesteśmy prestiżową drużyną i warto do nas dołączyć – zachęcała uczestników gali Kasia.

Koncert walentynkowy

Odkąd Kasia Bujakiewicz urodziła dzieci, jej kontakty z podopiecznymi fundacji stały się bardzo trudne. Od teraz kiedy jestem matką, jakoś bardziej przeżywam widok chorych dzieci. Trudno jest również dla aktorki godzić pracę zawodową z działalnością charytatywną, ale pomimo to bierze aktywny udział w akcjach Drużyny Szpiku. Wielokrotnie nie mogę uczestniczyć w akcjach (…) Jak tylko mogę – staram się.

O swojej działalności dla fundacji oraz o udziale w programie „Bitwa na głosy” w czerwonych koszulkach opowiedzieli członkowie Mezo Team. Na zakończenie uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie przygotowali krótki koncert walentynkowy.

[nggallery id=259]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun