Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Sklepowi złodzieje wpadli w Śremie

W nocy z 13 na 14 lutego policjanci zauważyli złodziei przy jednym ze śremskich sklepów. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli już na koncie włamania.

Do pierwszego włamania doszło 6 lutego w Poniecu. Złodzieje do sklepu dostali się przez wycięty otwór w ścianie budynku. Ukradli pieniądze, alkohol i papierosy. Kolejne włamanie odbyło się w Krobi 13 lutego. Z wnętrza sklepu oprócz papierosów i alkoholi skradziono monitor komputera.

Gostyńskim śledczym udało się ustalić, że sprawcy poruszają się volkswagenem sharanem na dolnośląskich numerach rejestracyjnych.

W nocy z 13 na 14 lutego około 1:40 przed jednym ze sklepów przy ul. Powstańców Wielkopolskich policjanci zauważyli dziwnie zachowujących się mężczyzn, którzy na widok radiowozu uciekli w kierunku ulicy Mickiewicza. W okolicy śremskiego muzeum uciekinierzy mieli ukryty samochód. Okazało się, że to był poszukiwany volkswagen. Policjanci uniemożliwili odjazd sprawców włamań, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego.

„W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo. Jeden z nich powiedział, że właśnie jadą na wakacje, a drugi, że właśnie wracają do domu z wesela. W kieszeni bluzy 36 – latka policjanci znaleźli kominiarkę oraz czarne rękawiczki, a 26 –latek miał w kieszeniach od spodni czarne rękawice robocze oraz czarną wełnianą czapkę.”

W samochodzie sprawców znaleziono czapki, duże torby, dwa łomy, obcęgi, nóż oraz rozpierak i klika telefonów komórkowych.

Około godziny 9:00 koło Zaniemyśla zatrzymano trzeciego sprawcę włamań w powiecie gostyńskim.

Na podstawie informacji prasowych KWP w Poznaniu i KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun