Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Tydzień na śremskich drogach

Nieodpowiedzialny kierowca potrącił 4-letniego chłopca. Nad tym i innymi zdarzeniami pracowali funkcjonariusze śremskiej drogówki w ubiegłym tygodniu.

Poniedziałek, 25 lutego

Na Al. Solidarności mieszkaniec Gostynia, który kierował peugeotem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Golfem. VW kierował mieszkaniec gminy Śrem. Sprawca został ukarany 300-złotowym mandatem.

Wtorek, 26 lutego

Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Zamenhofa zderzyły się dwa pojazdy kierowane przez mieszkańców Śremu. Kierujący fordem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem i został ukarany 200-złotowym mandatem karnym.

Środa, 27 lutego

Śremianin kierujący fordem uderzył w Volkswagena Golfa podczas cofania. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Chłapowskiego. Sprawcy kolizji wręczono mandat karny z kwotą 200 złotych.

Czwartek, 28 lutego

Na ulicy Kilińskiego w Śremie kierująca BMW, mieszkanka miasta, uderzyła w poprzedzające ją Daewoo Tico, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Piątek, 1 marca

Do zdarzenia drogowego doszło na ulicy Powstańców Wielkopolskich. 42-letni pieszy, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, wtargnął na przejście dla pieszych, bezpośrednio przed jadącego fiata. Pieszy nie odniósł poważnych obrażeń ciała, został ukarany 200-złotowym mandatem karnym.

Podczas kontroli drogowej w Drzonku około 17:40 zatrzymano 41-letniego mieszkańca Gostynia, który kierując toyotą jechał z prędkością 91 km/h przy dopuszczalnych 50 km/h. Postępowanie w tej sprawie zakończyło się mandatem karnym w wysokości 300 zł i 8 pkt. karnymi. Taką samą karę dostał 29-letni mieszkaniec gminy Dolsk, który w tym samym miejscu około 20:25 jechał BMW z prędkością 98 km/h.

Około 21:15 mieszkanka Dolska idąc nieprawidłową stroną drogi została potrącona przez kierującego nissanem. Kobieta została ukarano 50-złotowym mandatem.

Sobota, 2 marca

Podczas pomiaru prędkości w Drzonku około godz. 9:10 ujawniono kierującego peugeotem, 39-letniego poznaniaka, który przekroczył prędkości o 51 km/h. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 pkt. karnymi. Natomiast w Wyrzece ok. 16:05 do kontroli zatrzymano 22-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Kierując renault jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. W tym przypadku mundurowi także nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnych.

Niedziela, 3 marca

Z największą prędkością w terenie zabudowanym w ubiegłym tygodniu jechała 27-letnia mieszkanka Krotoszyna. W Drzonku o 7:00 mercedesem pędziła z prędkością 111 km/h. Kobieta została ukarana 500-złotowym mandatem i 10 pkt. karnymi. Niecałą godzinę później 41-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w tej samej miejscowości kierując renault jechał z prędkością 92 km/h. Następnie funkcjonariusze drogówki namierzyli 39-letniego mieszkańca powiatu średzkiego oraz 30-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Panowie jechali z prędkością odpowiednio 91 km/h i 95 km/h. Na obu zostały nałożone mandaty karne w wysokości 300 zł i 8 punktów karnych.

Przed południem na Placu 20 Października na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący Fiatem Punto nie udzielił pierwszeństwa idącej 31-letniej kobiecie i jej 4-letniemu synkowi, który został przejechany po stopach. Sprawca został ukarany 300 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun