Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Z życia szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie śremskich szkół ponadgimnazjalnych w ostatnim czasie brali udział w konkursach o zasięgu lokalnym i okręgowym. Grupa uczniów z ZST odbywa praktyki zawodowe w Hiszpanii.

W eliminacjach okręgowych XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Zielonej Górze brała udział reprezentacja Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Zawody odbyły się w sobotę, 2 marca. Uczestniczyło w nich 39 uczniów z 14 szkół województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Śremską szkołę reprezentowali uczniowie Technikum Budowlanego w składzie: Waldemar Wyrzykiewicz (klasa 3TB), Daniel Stefaniak (klasa 4 TB) oraz Jakub Walczak (klasa 3TB). Zajęli odpowiednio IV, XVI i XVII miejsce. W klasyfikacji szkół ZSP w Śremie zajęło III miejsce w okręgu. Waldemar Wyciszkiewicz zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Nowym Sączu.

Zagadki Architektoniczne Śremu i Okolic

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej z Zespołem Szkół Politechnicznych w Śremie, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Politechnicznych oraz Stowarzyszeniem Zwiększania Aktywności Społeczności Lokalnej „Warto” 7 marca zorganizowało II edycję konkursu pn. „Zagadki architektoniczne Śremu i okolic. „Celem konkursu było wykazanie się nie tylko podstawową wiedzą o architekturze znanych obiektów na terenie ziemi śremskiej, ale także wiadomościami na temat urbanistyki oraz wiedzą o rodzajach budownictwa.” Zwycięzcami konkursu są Barbara Waligóra i Kamil Ignasiak z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

W prowincji Andaluzja w Hiszpanii przebywają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Odbywają praktyki zawodowe w firmach związanych z grafiką komputerową. Mają również okazję doskonalić znajomość języka hiszpańskiego. Ich staż odbywa się w ramach programu pn. „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się zawodowo”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Śremie

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun