Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Od rysunku do malarstwa

W środowe popołudnie odbyło się otwarcie wystawy prac Bogdana Styperka. Gospodarzem spotkania była filia Biblioteki Publicznej na Jezioranach.

Bogdan Styperek urodził się w 1958 roku. Mieszka w Nochowie, gdzie prowadzi własną firmę handlową. Dwukrotnie uczestniczył W Ogólnopolskim Biennale Sztuki Amatorskiej w Poznaniu (rok 1987 i 1989). Swoje prace wystawiał także w Grudziądzu i Bydgoszczy. Od początku do końca jestem prawdziwym amatorem. Moje życie zawodowe i nauka ułożyły się tak, iż nie ukończyłem żadnej szkoły o kierunku plastycznym. (…) w trakcie nauki w liceum w Śremie dostrzegł moje rysunki i zacięcie w tym kierunku nasz śremski artysta śp. Jerzy Jurga. (…) Malowałem obrazy olejne, ale wyłącznie dla siebie i grona znajomych. (…) W wyborze tematyki prac inspiruje mnie literatura fantasy. Szczególnie trylogia Tolkiena, którą zwykłem otwierać na dowolnej stronie i po wielokroć interpretować na nowo (…).

Wystawa prac Bogdana Styperka w filii biblioteki na Jezioranach potrwa do 19 kwietnia.

W jeziorańskiej filii bibliotek od 2005 roku odbywają się spotkania pasjonatów pod hasłem „Moje hobby”, podczas których organizowane są wystawy prezentujące różnorodne zainteresowania czytelników. Hobbyści prezentują swoją twórczość podczas Dni Śremu, uczestniczą w kiermaszach i cyklicznych plenerowych imprezach nad Wartą. Nadal szukamy hobbystów wśród mieszkańców naszego miasta i okolic. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 17:00 w budynku przy ulicy Leopolda Okulickiego 3.

[nggallery id=265]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun