Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Mieszkańcy protestują

Mieszkańcy ulic Kochanowskiego, Modrzewskiego i Zamenhofa protestują przeciwko sprzedaży nieruchomości, w której obecnie są sklepy.

Osiedle przy ul. Kochanowskiego

Radny Miejski, Wojciech Zajler w imieniu mieszkańców złożył do Burmistrza Śremu i Rady Miejskiej formalny wniosek o zaniechaniu sprzedaży obiektu i niezmienianiu profilu prowadzonej w nim działalności. W budynku obecnie znajduje się sklep PSS Społem, zakład krawiecki oraz punkt wydawania żywności.

Mieszkańcy zebrali blisko 200 podpisów pod wnioskiem Radnego Zajlera. „(…) stanowczo protestujemy przeciwko próbie przekazania (sprzedaży) budynki w ręce prywatnego nabywcy (inwestora) co najprawdopodobniej skutkować będzie zmianą profilu prowadzonej działalności oraz likwidacją placówek handlowych i usługowych (…)” - piszą w liście do Burmistrza Śremu. Obawiają się zmiany charakteru prowadzonej działalności, która może być szkodliwa dla obecnych dzierżawców pomieszczeń, m.in. przez narzucanie wysokich czynszów. Swój protest motywują tym, że mieszkańcy okolicy są w większości w podeszłym wieku, często schorowani, nie posiadają własnych środków transportu i pokonanie każdego odcinka drogi jest dla nich nie lada wyzwaniem.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Burmistrz poinformował, że decyzji o sprzedaży jeszcze nie ma. „(…) Osiedle zostało przebudowane, nastąpiła adaptacja strychów, wymiana dachów. Prywatyzować będziemy garaże. Jest przygotowywana koncepcja tego osiedla razem z terenami zielonymi. Nikt pochopnie tego nie będzie sprzedawał. Pochylimy się i rozważymy to (…).”

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun