Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » BASF zainwestuje nie w Śremie, a w Środzie Śląskiej

Niedawno nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kolejnej fabryki BASF w Polsce. Niestety firma nie rozbudowuje się w Śremie, ale w Środzie Śląskiej.

BASF inwestował w specjalnej strefie ekonomicznej

Firma BASF planowała rozbudowę fabryki w Śremie. Miało powstać około 400 miejsc pracy. Jedyną przyczyną, jak się wyraził Burmistrz Śremu, jest niewyrażenie zgody przez Centralny Ośrodek Odmian Roślin na proponowaną cenę sprzedaży działek.

Adam Lewandowski chciał, żeby ta firma tutaj się rozwinęła. „Wykonaliśmy wszystkie czynności, żeby ta inwestycja była w Śremie. W związku z tym, że była za duża różnica w cenie, BASF zadecydował, że będzie inna lokalizacja tej inwestycji.”

Firma BASF w Polsce działa od 1992 roku. Obecnie zatrudnia w kraju około 280 pracowników. Działają trzy zakłady produkcyjne: dwa w Śremie oraz jeden w Myślenicach.

Tagi:

5 komentarze

 1. Śremianin pisze:

  Taka okazja tyle miejsc pracy.

 2. monia pisze:

  Normalne gminy dają takim firmom które mają zapewnić tyle miejsc pracy grunt za darmo albo sprzedają za grosze no ale przeciez nie gmina Śrem! Brak słów!!! Czy pan burmistrz ma wogóle tego świadomość???

  • Jurek pisze:

   Moniu czytamy jeszcze raz z zrozumieniem. Burmistrz nie miał wpływu na decyzje jedyne pretensje można mieć do Centralnego ośrodka odmian roślin który podał zapewne cene za grunt z kosmosu tylko ten zakład postawił bariere (cene) w której Firma Basf nie zgodziła się, bo była za wysoka. Inne zakłady oraz rolnicy od których miały być wykupione grunty pod fundament nowej firmy poszły na kompromis cenowy. Dodam o siebie iż bardzo serdecznie dziękuje Centralnemu ośrodkowi dzięki ich zasługom dalej pozostanę na bezrobociu

 3. kamila pisze:

  Pewnie Pan Biznesmen postawi tam z 10 bloków a pracy dla Nas nie będzie

 4. tomek pisze:

  tych debili z wójtostwa za jaja trzeba powiesić !!!!!!!1

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun