Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Ekonom otwarty dla każdego

W piątek, 22 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie oprócz uczniów Ekonoma na korytarzu można było zauważyć nowe osoby zaglądające do najciekawszych miejsc.

Od godziny 11 do 15 szkołę odwiedzali gimnazjaliści. W ramach Drzwi Otwartych mogli uczestniczyć w zajęciach z ekonomii oraz logistyki, pobrać dokumenty rekrutacyjne, oraz zobaczyć jak wygląda zwyczajny dzień w Ekonomie.

Gimnazjalistom towarzyszyli członkowie Samorządu Uczniowskiego, odpowiadający na konkretne pytania dotyczące nauki, kierunków kształcenia oraz tego co dzieje się w szkole oprócz nauki. Oprowadzający gimnazjalistów po szkole uczniowie podkreślali, że oprócz nauki w Ekonomie (potwierdzonej wysoką pozycją w rankingach szkół),  ważną rolę odgrywa panująca atmosfera (imprezy szkolne, koła zainteresowań, nocki integracyjne, itp.). Uczniowie przekonywali również, że Ekonom to nie tylko szkoła idealna dla umysłów ścisłych, ale także miejsce dla tych, którzy posiadają talenty artystyczne, humanistyczne czy lubiący sport.

Dla wszystkich gimnazjalistów, którym nie udało się tego dnia wpaść do Ekonoma, na stronie szkoły www.zse.srem.pl uruchomiono zakładkę Rekrutacja, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje oraz dokumenty rekrutacyjne.

Tekst: Agata Wasielewska, Zespół ds. Promocji przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun