Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Pierwszy dzień wiosny w Ekonomie

Jak wszyscy doskonale wiemy, według kalendarza wiosna rozpoczyna się 21 marca. Mimo iż najwyraźniej zima nie zna się na kalendarzu, Zespół Szkół Ekonomicznych postanowił zgodnie z coroczną tradycją, powitać nową porę roku.

Tym razem impreza odbywała się pod hasłem „Ratatuj w Ekonomie” i w całości dotyczyła gotowania. Pan Marcin Jędroszkowiak, pani Anita Błąkała-Lewek oraz pani Agata Wojciechowska przygotowali wszystko w każdym calu, w tym także niesamowite konkurencje! Nasza sala gimnastyczna podzieliła się na zwolenników zielonych i czerwonych, czyli dwóch

rywalizujących ze sobą drużyn, które składały się z trzech nauczycieli oraz z uczniów.

Przed drużynami stały między innymi takie wyzwania, jak lepienie pierogów z masy solnej, przygotowanie gofrów, odgadywanie smaków czekoladek, rozpoznawanie przypraw, czy też szacowanie ilości kalorii w danych potrawach. Do tego poszczególni członkowie z obu drużyn prezentowali ćwiczenia wzmacniające brzuch oraz pośladki. Niektórzy mogli popisać się znajomością składników potraw, inni zaś znajomością ich pochodzenia. Każdy mógł znaleźć konkurencję dla siebie!

Po długich rywalizacjach wygrała drużyna zielonych, na której czele stały panie Wasielewska, Czapla oraz Dominiak. Drużyna czerwonych jednak również doskonale sobie poradziła, mając za przywódczynie panią Szolek, Przybysławską oraz Skrzydlewską. Pewne jest, że obie grupy doskonale się bawiły, wykonując poszczególne zadania!

Dodatkową rozrywką były występy wokalne oraz kabaretowe. Poza tym każda klasa miała za zadanie wykonać naszyjnik z makaronu i popcornu, które były następnie oceniane przez nasze szkolne jury. Najlepiej spisały się klasy 2TA oraz 2TK. Poza tym, po raz kolejny zostały wręczone Cyryle, które tym razem nagrodziły między innymi osoby z takich kategorii, jak: para roku, impreza roku, reanimator roku, czy też zwierzę sceniczne.

Całość była pełna śmiechu i dobrej zabawy! Wszyscy z pewnością będziemy dobrze wspominać tę imprezę, zwłaszcza że przynajmniej w naszych sercach obudziła ona wiosennego ducha!

Autor: Piotr Duszyński, klasa III TA

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun