Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Forum Gospodarcze Metropolii Poznań

„Metropolia Poznań. Zaprojektujmy sobie przyszłość”- tak brzmi hasło VI Forum Gospodarczego Metropolii Poznań, które odbędzie się 24 kwietnia 2013 r. na terenie MTP.

Wydarzenie, organizowane w ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, rozpocznie się o godz. 10:00 w Sali Ziemi – najnowocześniejszym obiekcie konferencyjno-kongresowym w Polsce.

Organizatorzy Forum liczą, że atmosfera miejsca sprzyjać będzie kreowaniu wizji  nowoczesnej, silnej gospodarczo i przyjaznej Metropolii Poznań. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, którym czasem zarzuca się brak wizjonerstwa w działaniach a którzy muszą przestrzegać obowiązujących reguł zarządzania miastem i dbać o równowagę miejskiej kasy. Swoje zdanie na ten temat zaprezentują także przedsiębiorcy, którzy z racji doświadczenia znają te realia, ale mają też swoje sugestie co do poprawy rozwiązań w niektórych dziedzinach a także osoby, które na co dzień muszą być wizjonerami i z powodzeniem radzą sobie pokonywaniem barier. Co wyniknie z tej dyskusji ocenią uczestnicy Forum.

Podczas pierwszej sesji panelowej, uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie pomiędzy trzema pokoleniami. Po raz pierwszy w tak ważnym wydarzeniu głos zostanie oddany nowemu pokoleniu przedsiębiorców. Jak wypadną w konfrontacji z doświadczeniem dzisiejszych poznański liderów biznesu? Jakie wartości w biznesie uznają za najważniejsze? Na te pytania być może uzyskamy odpowiedź po tej debacie.

Goście zaproszeni przez F5 konsulting, partnera merytorycznego Forum, rozmawiać będą o tym, jak stworzyć najlepsze warunki i zwiększyć konkurencyjność Metropolii w pozyskiwaniu nowych inwestorów.  Z kolei DGA S.A przygotuje dyskusję o tym, jak przedsiębiorcy mogą poradzić sobie w trudniejszych momentach np. z niską płynnością finansową. Uczestnicząc w tym panelu będzie można się dowiedzieć o instrumentach sanacji firm, ochronie interesu wierzycieli, restrukturyzacji. Do dyskusji zostali zaproszeni między innymi przedsiębiorcy, którzy mają za sobą długoletnie doświadczenie w tych kwestiach.

Po przerwie w drugim bloku odbędzie się 5 równoległych paneli. Inicjatywa Firm Rodzinnych zaprosiła do dyskusji, którą poprowadzi Pan  A. Blikle- prezes Stowarzyszenia,  przedstawicieli znanych poznańskich firm rodzinnych. Wspólnie rozmawiać będą o tym, czy firmy rodzinne mogą zlikwidować problem bezrobocia, czy są rozwiązaniem problemu emerytur w Polsce. Ciekawe czy rodzice i dzieci będą zgodne w tej dyskusji.

Specjaliści od finansów podpowiedzą skąd wziąć pieniądze na założenie i rozwój biznesu – temat ważny w kontekście nowego budżetu UE i oczekiwanych dotacji. W panelu przygotowywanym przez AUDEO.PL praktycy e-biznesu przeanalizują pozycję Wielkopolski na mapie e-biznesu w Polsce. Spróbują również ocenić czy Poznań ma szansę zostać stolicą polskiego biznesu internetowego.

Kolejni paneliści opowiedzą, jaką strategię na wsparcie przedsiębiorczości w Metropolii mają władze samorządowe miast i gmin, starostwo powiatowe i członkowie Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Ten panel adresowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców i radnych mniejszych społeczności funkcjonujących wokół stolicy Metropolii. Zrównoważony rozwój gospodarczy całego obszaru metropolitalnego jest jednym z gwarancji poprawy warunków życia mieszkańców gmin graniczących z Poznaniem. Na bazie wniosków z ubiegłorocznej dyskusji o sytuacji i roli reprezentacji przedsiębiorców w rozwoju gospodarczym kraju, chcemy kontynuować temat powstania prawdziwego samorządu gospodarczego. Zaproszeni na tę część Forum zostaną władze stowarzyszeń, izb i innych organizacji gospodarczych.

Każdy uczestnik podczas rejestracji, która znajduje się na stronie www.forumgospodarcze.com (w zakładce „rejestracja”),  może wybrać jeden panel w ramach poszczególnego bloku. Uczestnictwo jest bezpłatne. Aktualności na www.facebook.com/FGMPVI.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun