Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Pierwsza dama polskiego big-bitu

W kwietniu główną postacią spotkania pasjonatów muzyki była Ada Rusowicz. Gościem specjalnym była Ania Rusowicz, córka wokalistki.

Zbigniew Hoppe przedstawił historię kariery Ady Rusowicz. W swojej bogatej biblioteczce wyszukał szczegóły z życia piosenkarki nieznane szerokiej publiczności. Niezwykłą niespodzianką była wizyta Ani Rusowicz, która uzupełniła wspomnienia o swojej mamie.

Ania Rusowicz

Ania miała 7 lat jak zginęła jej matka. Była wychowywana przez ciotki, ponieważ jej ojciec, Wojciech Korda, zrzekł się opieki nad nią. Dzieciństwo było dla niej trudne. Ciotki nie potrafiły z nią rozmawiać na temat śmierci matki. W rozmowie z Ewą Kaźmierczak podkreśliła, że należy często rozmawiać z osieroconymi dziećmi na temat śmierci ich rodziców. Często miewała chwile słabości, ale jak mówiła w słabości jest siła.

W 2006 roku Ania wróciła do nazwiska matki, rezygnując z nazwiska Kędziora po ojcu. Wzięła udział w krajowych eliminacjach do Festiwalu Eurowizji. 11 czerwca 2011 roku wystąpiła na festiwalu w Opolu z piosenkami z repertuaru Ady Rusowicz. Nagrała również płytę z przebojami swojej matki. Zamiar upamiętnienia twórczości Ady towarzyszył jej już od dłuższego czasu. Jednakże wytwórnie płytowe nie były tym zainteresowane. Niektórzy wydawcy nie wiedzieli nawet kim była Ada Rusowicz.

Ania Rusowicz najbardziej lubi śpiewać i być blisko ludzi. Z tego powodu w 2011 roku ukończyła psychologię.

Ada Rusowicz początkowo podjęła naukę zawodu nauczycielki. Jednak muzyka w jej życiu była ważniejsza. Przez wiele lat była związana z zespołem Niebiesko-Czarni. Wraz z nim koncertowała po całej Europie. Współpracowała z Czesławem Niemenem, z którym miała romans. Była żoną Wojciecha Kordy. Ada Rusowicz zginęła tragicznie 1 stycznia 1991 roku w wypadku samochodowym pod Poznaniem. Wracała z koncertu w Warszawie wraz z mężem i nowo poznanymi znajomymi. Wypadek przeżył tylko Wojciech Korda.

[nggallery id=268]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun