Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Informacje policyjne » Z widłami na policjantów

Kierujący ciągnikiem rolniczym nie chciał poddać się kontroli drogowej i groził funkcjonariuszom policji widłami.

W czwartek (11.04.) przed 18:00 na ulicy Długiej w Zbrudzewie policjanci zauważyli ciągnik rolniczy z przyczepą, który poruszał się bez włączonych świateł. Dzielnicowi postanowili dokonać kontroli pojazdu i sprawdzić stan trzeźwości kierującego.

Kierujący ciągnikiem na widok radiowozu wysiadł z pojazdu, przeskoczył przez ogrodzenie swojej posesji i pobiegł do pomieszczenia gospodarczego. Następnie z widłami przyszedł do bramy, przy której stali funkcjonariusze policji. Mężczyzna nie chciał wrócić do pojazdu i poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W zamian na prośby policjantów wykonał w ich kierunku zamach widłami. Mundurowi poprosili o wsparcie, ponieważ u kierowcy ciągnika rosła agresja.

Następnie mężczyzna trzymając w ręku widły podbiegł do ciągnika, wsiadł do niego i wjechał na teren posesji. Nie chciał z niego wysiąść i podać swoich danych. Zaczął uderzać głową o kabinę ciągnika. W związku z tym policjanci byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego. Zagrażał bowiem nie tylko dzielnicowym, ale i sobie. Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do komendy. Okazało się, że jest trzeźwy i nie potrafi logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

To nie pierwsze agresywne zachowanie tego mężczyzny. 21 września 2007 roku zaatakował rodzinę zbierającą grzyby. Wówczas użył kosy powodując u ofiary ranę ciętą ramienia. Nie ulega wątpliwości , że mieszkaniec Zbrudzewa, który mieszka sam, potrzebuje pomocy i w tej sprawie nawiązaliśmy już kontakt z jego rodziną – informuje nadkom. Ewa Kasińska.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun