Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Wieści z Ekonomika

W ostatnim czasie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbył się Kabareton. Klasa I Technikum Informatycznego uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez wykładowcę oraz studentów z USA.

Kabareton

Od kilku „sezonów” na szkolnej scenie Ekonomika z powodzeniem prezentują się nasi kabareciarze. Każdy kolejny występ to coraz lepszy popis scenicznych umiejętności, świetnego kontaktu z publicznością i niezwykłych wprost talentów kabaretowych.

Po jednej z kolejnych, udanych szkolnych imprez członkowie samorządu zamiast odpoczywać, szukali pomysłu na kolejną wspaniałą zabawę. No i narodził się pomysł „Kabaretonu w Ekonomie”. Ideą imprezy jest stworzenie miejsca do prezentacji młodych kabaretowych talentów, jakich w Śremie nie brakuje. Dlatego Kabareton w Ekonomie ma stać się cykliczną imprezą, która pozwala zaprezentować się uczniom gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. Nasza gościnna scena ma stać się miejscem, w którym spotykają się prawdziwe gwiazdy kabaretu. A nasza sala gimnastyczna ma otworzyć swe podwoje dla wszystkich, którzy kochają kabaret i zechcą usiąść na widowni.

Kabareton w Ekonomie pełną parą ruszy jesienią tego roku. Jednak już 28 maja odbył się pierwszy przegląd kabaretowych talentów. Na naszej scenie zaprezentowali się wspaniali goście: zespoły kabaretowe z Gimnazjum w Dolsku oraz Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. Zaskoczyli nas przede wszystkim gimnazjaliści, którzy pokazali niezwykły kunszt aktorski! Oczywiście nie zabrakło gospodarzy. Znani nam artyści zaprezentowali się aż w trzech skeczach, budząc żywą reakcję publiczności. Na scenie zagościli: Daniel Finger, Tomek Wolniewicz, Mikołaj Marciniak, Kacper Hoffmann i Kuba Wyrzykiewicz.

Już dziś zapraszamy na październikowe wydanie Kabaretonu w Ekonomie!!!

Autor: Katarzyna Grzegorczyk

Goście ze Stanów Zjednoczonych

3 czerwca 2013r. klasa I Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie uczestniczyła w Warsztatach Grafiki Komputerowej prowadzonych w języku angielskim przez wykładowcę oraz studentów z Indiana University Purdue University Indianapolis (IUPUI) z USA.

Goście ze Stanów przyjechali do EKONOMA w ramach X edycji Warsztatów Grafiki Komputerowej, zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania z Poznania.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu dotyczącego podstaw grafiki oraz animacji prowadzonego przez Clintona Koch, obejrzeć filmy w ramach minifestiwalu animacji krótkometrażowych oraz odbyć szkolenie z obróbki graficznej zdjęć z wykorzystaniem programu Photoshop.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a na koniec uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia z zakresu Grafiki Komputerowej.

Autor: Agata Wasielewska

Fot. ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun